Žirafa.cz radí jak napsat životopis

Zadavatel: SeoExtra.cz | 29.11.2015 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - Životopis (Curriculum vitae, CV, Resume) je vaší profesionální vizitkou, která obsahuje přehled informací o vašem dosavadním kariérním směřování. Informuje potenciálního zaměstnavatele o tom, zda se hodíte na nabízenou pracovní pozici. Je to první věc, která vás prezentuje před konzultantem či personalistům, a proto je velmi důležité zanechat prostřednictvím něj pozitivní první dojem. O vašem osudu se na základě životopisu rozhodně už za pár vteřin. Personalistovi denně projdou rukama desítky životopisů. Na základě nich se snaží vybrat ty nejperspektivnějších kandidáty, jejichž životopis vyhovuje zadaným kritériím. Není proto na škodu znát několik obecných pravidel, které byste měli při psaní dodržet.“Cílem vašeho životopisu by měla být snadno čitelná, logická struktura informací, příjemná grafická úprava, text bez gramatických chyb. CV napsané na počítači je dnes samozřejmostí.” řekl nám Lukáš Jantovský personální ředitel společnosti Žirafa.cz .

Vyhněte se životopisu ve formě románu, který je neprůhledný a personalista se v něm snadno ztratí. Podstatné je, aby bylo možné všechny údaje nalézt rychle a intuitivně.

Váš životopis by měl být na první pohled příjemný. Doporučuje se použít běžné písmo, barvu a řádkování. Držte se raději standardní předlohy. Není však na škodu, pokud je CV mírně "nestandardní", aby zaujalo ze všech, které personalistovi projdou pod rukama. Je však třeba všechno dělat s citem.

Nepokoušejte se na sílu ve vašem CV dokazovat svou kreativitu. Při nadměrném použití různých fontů, obrázků a barev může vzniknout nežádoucí efekt "přeplácanosti".

Pokud už máte vytvořený životopis, tak Vám stačí jediné. Pošlete svůj životopis přes kontaktní formulář na www.zirafa.cz nebo na email info@zirafa.cz a naši zkušení personální makléři Vám pomohou zdarma najít vysněnou práci. 

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele SeoExtra.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712