ZLATO.cz: pamětní medaile

Snad každé dítě touží alespoň jednou v životě získat medaili. Ta je totiž symbolem uznání a ocenění, také slouží jako vzpomínka na určitou událost.
Zadavatel: GIT.cz | 29.9.2016 | Finance, ekonomika
ZLATO.cz - zlatá mince

Praha (Pressweb) - Děti jsou nadšené, když za skákání v pytli či za hod míčkem obdrží alespoň medaili čokoládovou nebo plastovou. Medaile má totiž svoje kouzlo a historie medailí sahá až do období antiky, spojena je samozřejmě se světem sportu. Ovšem medaili můžete obdržet i jako vyznamení za kulturní přínos, za společenskou aktivitu nebo jako chovatelské uznání. Léta se razí pamětní medaile, které slouží převážně sběratelům jako připomínka významných výročí a také nesmíme zapomenout na investiční medaile a investiční mince.

Medaile vytváří medailér, což je vlastně umělec, který vyhotovuje na medaili různé reliéfy a navrhuje její desing. V dnešní době se medaile vyrábí z různých materiálů (kov, plast, sklo, dřevo i čokoláda) a používá se několik technik (lití, ražení, tepání). Pokud si myslíte, že zlatá olympijská medaile je skutečná zlatá, tak jste na omylu. V současné době jsou zlaté olympijské medaile vyráběny z mědi a stříbra, ale musí být plátovány alespoň 6 gramy pravého zlata. Celé zlaté olympijské medaile se přestaly vyrábět roku 1912. Pokud byste chtěli získat celou zlatou medili z pravého zlata, musíte se stát držitelem Nobelovy ceny, laureátům této ceny se totiž předává skutečně právý zlatý kov. Šance na jeho získání ovšem nejsou příliš velké, tudíž je daleko snažší si nějakou tu pamětní medaili či zlatou minci koupit. Jedná se o investiční zlato, takže takováto koupě není jen rozmar, nejsou to vyhozené peníze. Nákup investičního zlata je velmi výhodný, jste osvobozeni od DPH a navíc investiční zlato chrání peníze před inflací. Zlato je zároveň uznáváno po celém světě a je možné ho prakticky kdykoliv a kdekoliv prodat a v případě potřeby peníze ihned použít. Pokud jste od dětství toužili pravou zlatou medaili nebo alespoň zlatou minci doma mít a na jednorázový nákup investičního zlata nemáte dostatečnou hotovost, nezoufejte. Zlaté mince a zlaté slitky si můžete pořídit na splátky a to fourmou tzv. "zlatého spoření", zkrátka si sami vyberete gramáž, na kterou chcete dosánout, následně si určíte výši měsíční splátky a spoříte si ve zlatě. Veškeré bližší informace najdete na zlato.cz.

Ať již pro vás zlatá medaile znamená cokoliv, pamatujte si, že není nedosažitelná. Nemusíte být mistrem sportu, vědcem, zachráncem, recitátorem nebo nejlepším šlechtitelem a chovatelem papoušků..., malou zlatou medaili si zkrátka můžete koupit. Nebo ji můžete darovat někomu blízkému, investiční zlato je také velmi zajímavý a originální dárek. Není nic krásnějšího, než splnit přání někomu, na kom vám opravdu záleží. Oceňte své nejbližší alespoň malou zlatou medailí, jistě pro ně bude mít daleko vyšší cenu, než ve skutečnosti má.  

Témata: zlato, investiční zlato, investice do zlata, investování do zlata, nákup investičního zlata, zlaté mince, zlaté slitky | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498