Vysokozdvižné vozíky od SematHB

Vysokozdvižný vozík, který bývá často označován jako VZV, je využíván především firmami, jež podnikají v lesnickém, stavebním a lze říci, že i v jakémkoliv jiném průmyslu.
Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 29.9.2014 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Tento stroj tak lze využít v různých oborech, ve kterých je potřeba manipulovat s těžkým materiálem, na nějž běžná fyzická síla nestačí.

Vozíky jsou nabízený v různých variantách

Samotný vysokozdvižný vozík je vyráběn ve více druzích, přičemž každý se hodí na jiný typ práce a především terén. Nejčastější obdobou je nízkozdvižný vozík, jehož přednostní je především obratnost. Ten bývá nejčastěji používán v supermarketech, kde se s jeho pomocí doplňuje a převáží zboží. Tento přístroj je poté určen pouze na rovné a pevné plochy a je ovládán ručně.

Motor může být buď na pohonné hmoty či na elektriku

Vysokozdvižné vozíky mají také rozdílné motory. Zatímco ty elektrické lze používat i v uzavřených prostorech, tak dieselové nebo benzínové se hodí pro změnu do vnějšího prostředí. Kvalitnější bazar manipulační techniky poté nabízí všechny varianty.

Konstrukci vysokozdvižného vozíku není zřejmě potřeba popisovat, neboť jej viděl snad již každý. Jedná se o stroj nepříliš velkých rozměrů, na kterém je připojen nosič, pomocí jehož je převážen materiál. Tento nosič může být podle potřeby využití více druhů, podle kterých je určeno, na jaký typ práce se VZV hodí.

I přes nevelké rozměry lze pomocí VZV převážet najednou i několik tun materiálu, který lze pomocí nosiče vyzvednout až do několikametrové výšky. Kromě převážení těžkých břemen tak lze tento stroj využít i pro ulehčení a urychlení práce, když je potřeba přemístit příliš mnoho materiálu.

Vozíky mohou být také nerezové

Jednou z možných variant tohoto přístroje jsou také paletové vozíky, které jsou nabízeny ve standardním provedení, a lze k nim také přikoupit další doplňkové vybavení. Nejzákladnější variantou paletového vozíku je ta, která má funkci zdvihu, možnost pojezdu a spustitelnou vidlici. Ocelové části jsou poté v barevném provedení, což dodává vozíku zajímavý design. Vozík může být také nerezový, který je dodáván zejména do zdravotnických, potravinářských a chemických provozů, nebo do objektů, kde bývá větší vlhkost, aby nedošlo ke korozi konstrukce.

Stejně tak lze pořídit snížený vozík, jenž je vhodný na přemisťování nestandardních palet. Co se týče pohonu, tak ten je stejný jako v případě klasického vysokozdvižného vozíku a může být tedy jak benzínový či dieselový, tak i elektrický.

Pořízení vozíku i jeho údržba na jednom místě

Prodej vysokozdvižných vozíků nabízí mimo jiné společnost SematHB, jež sídlí v Havlíčkově Brodě. V rámci její nabídky lze zakoupit jak nové, tak i použité stroje, které jsou však při pořízení plně funkční a bez závad. Stejně tak lze u této společnosti využít servis, díky kterému bude zajištěna údržba a oprava v případě jakéhokoliv poškození.

Mimo to lze také nechat provést pravidelné technické prohlídky a revize, jež zajistí plnohodnotný chod vysokozdvižného vozíku. SematHB je totiž certifikovaným zkušebním místem pro provádění technických kontrol různých značek vysokozdvižných vozíků.

U vozíků máte možnost pronájmu

Manipulační technika společnosti Semat HB tedy nabízí širokou škálu strojů, které lze zakoupit za velice výhodných cen. Stejně tak tato společnost zajišťuje svým zákazníkům plně profesionální služby, které vedou k jejich plné spokojenosti. A v případě, že vysokozdvižný vozík potřebujete pouze na dočasné využití, tak je možné si jej pouze pronajmout.

Tuto možnost ocení např. menší e-shopy, které provozují vlastní sklad a nakupují zboží od dodavatelů ve větších objemech, ale dlouhých intervalech. Těm by se pořízení vysokozdvižného vozíku nevyplatilo, ale jako skvělou investici využijí právě možnosti jeho pronájmu.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.