Plech se stále využívá jako krytina i na opláštění

Plech se stále využívá jako krytina
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 29.8.2023 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Přestože na nových rodinných domech se objevují stále častěji pálené tašky, plech má jako krytina pořád široké uplatnění. Využívá se zejména u skladových a obchodních hal, průmyslových provozů a zemědělských přístřešků. Díky moderním technologiím výrobní firmy sestavují díly k opláštění a na střechu jako sendviče, to znamená včetně izolace a vnitřního povrchu. Opláštění nebo střecha jsou pak hotové při jedné manipulaci. To významně urychluje výstavbu velkých objektů. Sendvičové panely jsou velmi oblíbené, protože mají výborné tepelněizolační a protipožární vlastnosti, snadno se sestavují a jsou trvanlivé.

Plech se vyrábí válcování za tepla i za studena

A na co dalšího se ještě plech používá? Uplatí se jako karosářský materiál pro automobilový průmysl, nebo pro pokrývačské a zámečnické práce. Vyrábí se z předvalků neboli ingotů válcováním za tepla i za studena. Základním výrobkem je plech černý bez povrchové úpravy. Uplatní se při výrobě různých konstrukcí strojů a tlakových nádob. Dalším druhem plechů jsou nerezové a pozinkované, které odolávají vlhkému prostředí. Jsou využívány zejména jako pokrývačský materiál nebo jako součást výrobků pro chemický průmysl. Plechové desky s tvarovanými výstupky v podobně slziček či rýh se uplatní na schodišťové stupně do interiérů nebo průmyslových provozů.

Děrované plechy mají i dekorativní funkci

Hladký plech slouží také pro výrobu děrovaných výrobků, například oblíbeného tahokovu. V plechové desce se nejdříve prorazí otvory a poté se výrobek natáhne. Vytvoří se tak síť s protáhlými otvory, která se používá jako výplň plotů, plotových dílců, branek, brán či zábradlí. Architekti tahokov stále častěji navrhují do interiérů, kde slouží jako výrazný dekorativní prvek například u dělících stěn. Děrované plechy mají dnes široké uplatnění a v různé povrchové úpravě se používají dokonce na fasády.

 

Témata: plechy, krytiny, hutní materiál, pozinkovaný plech | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300