Jen 12 % zaměstnanců kvůli koronaviru snížili plat

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 29.7.2020 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 29. 7. 2020: Rychlý online průzkum, který ve druhé polovině července uskutečnila personální agentura Předvýběr.CZ mezi zaměstnanci, ukázal, že dopad epidemie na snižování mezd byl minimální.

Snížení mezd v průzkumu potvrdilo 19 % zaměstnanců ‒ kvůli koronaviru se to týkalo dvou třetin z nich. Na 47 % výplat neměla epidemie žádný vliv, naopak ve 34 % případů platy rostly.

„Nijak to nepřekvapuje, je to jen další signál, že se pracovní trh vrací do situace před nouzovým stavem. Firmy už zase hledají zaměstnance tak jako dřív. Kvalitních lidí je pořád nedostatek, nebylo by rozumné sáhnout jim na výplatu, aby uvažovali o změně,“ vysvětluje ředitel Předvýběru.CZ František Boudný.

Lidem, kterých se snižování platu týkalo, teď v peněžence chybí průměrně pětina peněz oproti začátku roku. Naopak zaměstnanci, kteří dostali přidáno, teď berou zhruba o třináct procent víc.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Předvýběr.CZ je partnerem klubu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav, fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava a podporuje činnost Nadačního fondu Toník. Jako partner Hráčské fotbalové unie pomáhá profesionálním sportovcům se začleněním do běžného života po ukončení kariéry.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024