Škody, od kterých vás povinné ručení neochrání

Zadavatel: SEO Linhart s.r.o. | 29.5.2014 | Auto-moto, logistika

Uničov (Pressweb) -Existuje hned několik náhrad, které je možné uhradit z povinného ručení. Kromě nich jsou tu ale i taková, která budete muset zaplatit sami. Proto si dejte pozor a mějte na paměti, co ještě z povinného ručení hradit můžete a kde si již budete muset pomoci sami. V případě, že je plnění omezeno, přemýšlejte nad dalším pojištěním, které vám může v případě nehody ušetřit desítky tisíc.

Co z povinného ručení hradit nemůžete

Náhrada škody za ušlý zisk, či dobu strávenou léčením spadá do plnění, které je zahrnuto v rámci povinného ručení. Jestliže se tedy stane, že kvůli nehodě přijdete jako firma či podnikatel o tisíce anebo budete mít natolik vážné zranění, že nebudete moci v brzké době do práce, vrátí se vám ušlý zisk a peníze ze zaměstnání. Nikdo vám však neuhradí administrativní pochůzky a čas strávený při řešení pojistné události. Přestože to pro vás může znamenat několikadenní absenci v práci, budete si muset vzít buď dovolenou, nebo neplacené volno. Tak či tak, tento čas strávený administrativou vám nikdo neuhradí. Další peníze, pro které budete muset sáhnout do vlastní kapsy, jsou ty, které přesahují limit vašeho pojistného plnění. Proto si raději kontrolujte všechny smlouvy před podepsání, ať víte, jaký limit již nemůžete překročit. Vysoká cena povinného ručení není vždy zárukou kvality, proto raději pozorně čtěte, jak v případě těch nejlevnějších povinných ručení, tak u těch dražších. Mohlo by vás zajímat, že i pro ty, kteří doposud nemají sjednané povinné ručení, existuje řešení. V případě, že se stanete viníkem bez sjednaného povinného ručení, zaplatí způsobenou škodu Česká kancelář pojistitelů. Ta však následně bude částku vymáhat po vás, jako viníkovi. Na závěr situace, kdy se viníkem nehody stane cyklista či chodec. V tomto případě uhradí škodu buď v rámci běžného pojištění, anebo z vlastních peněz.

Témata: povinné ručení

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Linhart s.r.o.

Dětřichov 27
783 91 Uničov
Kontaktní osoba: Jan Linhart
linhart@seolinhart.cz
+420 604 539 064
Obrázek uživatele SEOLinhart.cz
Již 7 let se zabýváme optimalizací pro vyhledávače a budujeme kvalitní zpětné odkazyVlastníme velké portfolio webů (tisíce domén) určených pro prodej zpětných odkazůZvyšte zisk Vašeho webu, ale nevynakládejte přitom zbytečně penízeProdáváme odkazy největším SEO agenturám v České republice
SEO Linhart s.r.o.
Dětřichov 27
783 91 Uničov
Česká republika
linhart@seolinhart.cz