Portál České Starožitnosti pokořil po půlroce fungování půlmilionovou hranici návštěvnosti a registruje přibývající inzerující antiky

Zadavatel: Group LA | 29.5.2014 | Obchod, e-commerce

Praha (Pressweb) - Oborově zaměřený internetový portál České Starožitnosti.cz pokořil před pár dny po půlroce svého ostrého provozu hranici půl milionu návštěv na svém webu. Toto číslo je s ohledem na poměrně úzce profilový obor zaměření a zároveň i vzhledem k relativně krátké době působení na trhu, vskutku významné.

Neméně významným faktem je skutečnost, že na webu začíná inzerovat svoje nabídky stále větší počet antiků a starožitnictví z celé ČR. Momentálně se připravuje spolupráce ovšem i s několika antikvariáty. Díky vysoké návštěvnosti zaznamenávají inzerující obchody i příliv nových objednávek a to nejen z České Republiky.

"Zaznamenali jsme, že početnou část kupujících v rámci našeho portálu tvoří slovenští, polští a ruští klienti. Procentuálně se dá toto číslo vyjádřit kolem cca 20% z celkového počtu objednávek. Není bez zajímavosti, že web navštěvují ovšem lidé ze všech koutů světa. Registrujeme velké množství návštěv z Německa, Itálie, USA, Singapuru či Velké Británie a dalších států. Což nás osobně velice těší, protože se nám v podstatě mimoděk daří vytvářet web mezinárodního formátu". Uvedl Pavel Štulíř z portálu České Starožitnosti.cz.

Co se týče aktuální nabídky, valnou část tvoří především starožitný nábytek z různých časových období. Počínaje Barokem či obdobím Biedermeier a konče "modernějšími" slohy jako jsou ART DECO či Funkcionalismus. Zároveň podstatnou část nabídky tvoří starožitný porcelán různých značek jako jsou Rosenthal, Míšeň či porcelán z dílny význačných tuzemských porcelánek. Neznedbatelnou část nabídky tvoří staré obrazy.

"Kdybych měl paušalizovat, tak obecně se dá konstatovat, že např. polští a slovenští kupci mají největší zájem o nábytek z období ART DECO či Funkcionalismu, oproti tomu kupující z Ruské Federace jeví největší zájem o starožitný porcelán či nábytek z období Secese". Doplňuje Pavel Štulíř.

Portál České Starožitnosti.cz potvrzuje tedy dlouhodobý trend, že prodej umění a starožitností obecně se skutečně z velké části přesouvá na internet, což je téma o kterém již minulý rok natočila Česká Televize tuto samostatnou REPORTÁŽ

Témata: Českéstarožitnosti.cz, starožitnosti, starožitný nábytek, prodej starožitností | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Group LA

Vinohradská 103
13000 Praha 3 Vinohrady
Kontaktní osoba: Petra Šťavíková
PR specialist
czech@group.la
608212151
Do skupiny LA firmy, značky a projekty, které začínají na LA. Patří mezi ně reklamní agentura, vývoj her a aplikace, program pro správu sociálních sítí, zkracovač URL adres, virtuální peníze, značka oblečení, internetová televize, webové portály a další.
LA
Vinohradská 103
13000 Praha 3 Vinohrady
Česká republika
czech@group.la
Tel: +420 608 242 342