Pánské tepláky pro sport musí být prodyšné. V jakém střihu se budete pohybovat a cítit nejlépe?

Zadavatel: Topranker.cz s.r.o. | 29.4.2018 | Obchod, e-commerce

Muži obecně dávají přednost maximálně pohodlnému oblečení, mezi které se právem řadí i pánské tepláky. Těžko by hledali kousek, ve kterém se nebudou cítit zbytečně stahováni a umožní jim naprosto volný pohyb. I proto se pánské tepláky stávají oblíbeným kouskem oděvu nejen pro sportovní aktivity, ale i pro chvíle odpočinku v domácím prostředí.

 

Pro sportování jsou ideální

V tomto článku se tedy zaměříme na pánské tepláky jako součást oblečení pro sportování. Na domácí pohodu si na sebe řada Čechů oblékne prakticky cokoliv. Pokud často navštěvujete například posilovnu, věnujete se nějakému kolektivnímu sportu nebo si jen rádi vyrazíte zaběhat či se projet na kole, jistě po sportovních teplákách sáhnete. Otázkou však zůstává, jaké funkce a vlastnosti by takové sportovní tepláky měly mít.

Odvod vlhkosti

Zřejmě nejdůležitější funkci symbolizuje správný odvod vlhkosti. Přeci jenom při sportu ze sebe vydáme obrovské množství energie, která se následně promítne i do našeho pocení. A tepláky musí být schopné veškerou takovou vlhkost absorbovat, aby pro nás fyzická aktivita byla neustále příjemná.

Klíčový faktor tedy představuje materiál, na nějž byste se při výběru nových tepláků měli zaměřit. Vyberte si takové tepláky, které se pyšní funkcí odvodu vlhkosti. Často se také můžete setkat s doplněním tepláků o takzvané strečové pásy, které se většinou nachází na bočních stranách nebo vzadu. Ty bývají více prodyšné než zbytek materiálu.

 

Pánské tepláky podle střihu. Zvolíte klasické nebo zúžené?

Při výběru tepláků dále hraje roli i výběr vhodného střihu. V současné době již trh nabízí nepřeberné množství tepláků od různých výrobců. Jednotlivé střihy se však dají obecně rozdělit do dvou základních variant. Buď můžete sáhnout po klasickém rovném střihu, nebo dát přednost teplákům zúženým u kotníků.

 

Rovný střih

Rovný střih tepláků symbolizuje takovou klasiku, která se stále těší velké oblibě. Je charakteristický tím, že tepláky mají stejnou šířku po celé délce nohy. Jedná se o ideální variantu pro ty muže, kteří opravdu nechtějí být nikde zbytečně svazováni a potrpí si na volném pohybu. A navíc se u tohoto střihu také jednodušeji skryje nějaké to nadbytečné kilo.

Zúžený střih

Druhá varianta se u mužů stala populární spíše až v posledních letech. Tento střih je typický tím, že těsněji obepíná nohy a směrem ke kotníkům se tak zužuje. U kotníků se navíc nachází typická guma, která zabraňuje vniknutí chladu k pokožce. Jak již tedy jistě správně tušíte, hodí se tento střih především do chladnějších měsíců, jelikož neprofukuje. A rovněž symbolizuje ideální variantu pro muže, kterým nejsou lhostejné poslední módní trendy.

 

Pamatujte i na gumu

V neposlední řadě je třeba pamatovat i na správně zvolenou gumu. Pokud se v teplácích plánujete věnovat sportovním aktivitám, jistě vyžadujete maximální komfort. Z toho důvodu se vyplatí o správné gumě přemýšlet. Lze doporučit, abyste si pro své sportovní aktivity vybrali spíše tepláky s širší gumou. Ta nejen, že lépe vypadá, ale poskytne vám i větší pohodlí, jelikož vás nebude tolik svazovat. Čím tenčí guma se totiž v pase nachází, tím více může svého nositele svazovat. A to je obzvláště u sportovních tepláků nežádané, jelikož právě v nich chcete podávat ten největší výkon.

A pomyslnou třešničku na dortu symbolizuje již jen výběr vhodné barvy. To již pochopitelně zůstává na vás a vašich osobních preferencích. Jediné, co je třeba zmínit, je skutečnost, že v tmavších barvách vám bude v letním počasí větší teplo. Pokud si tak plánujete pořídit tepláky převážně pro letní venkovní aktivity, sáhněte spíše po světlejších odstínech.

 

A perlička na závěr. V teplákách můžete vyrazit třeba i na rande. Spíš než do divadla se však zřejmě takové rande bude odehrávat v přírodě.

Témata: Pánské tepláky

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Topranker.cz s.r.o.
Pod pekárnami 245/10
190 00 Praha 9
Česká republika
info@topranker.cz
Tel: +420 775 060 843