Svatební oznámení znamená, že o svatbě je rozhodnuto

Svatební oznámení
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 29.3.2017 | Služby

Praha (Pressweb) - Příprava na svatbu je už v plném proudu? A nezapomněli jste na svatební oznámení? Právě svatební oznámení slouží k definitivnímu potvrzení vaší svatby. Jakmile rozešlete svatební oznámení, je rozhodnuto, a nic už se měnit nebude. Možná pozměníte ještě jídlo na svatební hostinu, či výběr květin, ale termín svatby už necháte v platnosti. Co by tomu hosté řekli, kdybyste chtěli na poslední chvíli něco měnit? Svatební oznámení, které se rozesílá příbuzným a známým poštou, nebo se předává osobně, je pevnou součástí svatebních zvyklostí nejen v českých zemích.

Svatební oznámení má dlouhou tradici

Pozvánka na svatbu neboli svatební oznámení má dlouhou tradici. Už v středověku šlechta zvala hosty na svatbu písemnou pozvánkou. Byla psaná ručně ozdobným písmem. Svatební oznámení psali většinou vzdělaní mniši. Běžné obyvatelstvo se zvalo ústně, protože většina lidí v tehdejší době neuměla číst.S rozvojem tisku se svatební oznámení začala tisknout a tento zvyk se rozšířil i mezi bohaté měšťanstvo. Pozvaní hosté přinášeli kromě darů i svatební přání, které se začalo tisknout také na ozdobném papíru. Hosté novomanželům přáli dlouhý život, hodně dětí a bohatství.

Svatební přání je výrazem slušnosti i tradice

Je pravidlem, že ten kdo dostanete svatební oznámení, posílá novomanželům svatební přání. Je výrazem služnosti a tradice, často je doprovázeno zdařilým či méně zdařilým veršováním. Agentury, které svatební oznámení i svatební přání tisknou, nabízejí i vhodné verše, různé tisky i kvalitní ozdobný papír.Svatební přání se buď posílá poštou tak, aby přišlo v den svatby, nebo se předává osobně, pokud jde o hosty.Svatební přání by mělo stylem odpovídat oznámení. Pokud dostanete luxusní svatební oznámení, i přání by mělo dodržet náležitý styl.

 

Témata: svatební oznámení, svatební přání | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300