Kniha jízd se sledováním stylu jízdy řidiče

Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 29.3.2016 | Auto-moto, logistika

Praha (Pressweb) - Elektronických knih jízd je na našem trhu dostatek. Vzájemně se předhání v různých funkcích a nižších poplatcích. Aktuálně však přišla jedna úplná novinka – sledování stylu jízdy řidiče.

Systém GPS Dozor úspěšně využívá velké množství větších i menších firem z oblasti nákladní dopravy, zemědělství a všech jiných, kde se využívají firemní auta. Mají možnost získat informace o pohybu vozů, spotřebě paliva a době jízdy bez nutnosti instalovat nějaký program. Služba běží na serveru poskytovatele, zákazníkům stačí jen připojení k internetu.

To všechno je moc pěkné, ale docela běžné. A tak přišel GPS Dozor s něčím speciálním. Všichni jeho zákazníci vidí také informace o stylu jízdy řidiče, což přispívá k úsporám.

Kdo zbytečně ničí auto a plýtvá palivem?

Někteří řidiči se ke služebním vozům chovají jako k vlastním, jiní si neváží toho, co není jejich a dávají jim pěkně zabrat. To se ve službě ukáže. V záznamu z knihy jízd jde vidět prudké brzdění, zrychlování a změny směru. Tyto tři aspekty jsou na mapě zobrazeny ikonkami přesně v místech, kde k nim došlo. Snadno se tedy zjistí, zda řidič prudce brzdil v zatáčce, z kopce nebo na místě, kde to očividně nemělo žádný smysl. Pokud se takové jednání opakuje, je to pro zaměstnavatele signál, že to asi není v pořádku.

Výše uvedené monitorování stylu jízdy řidiče je dostupné zdarma všem klientům. Pro ty náročnější je připravený speciální produkt GPS Dozor CAN. Vyžaduje připojení sledovací jednotky ke CAN busu vozidla, aby se mohlo zaznamenávat všechno, co se děje pod kapotou. Úplní puntičkáři se dozví:

  • polohu pedálu akcelerace
  • otáčky motoru
  • stav palivové nádrže
  • celkové palivo
  • stav tachometru
  • rychlost

Avšak i s výše uvedenou bezplatnou verzí monitorování stylu jízdy řidiče se dá snadno zjistit, kdo ze zaměstnanců jezdí stylem brzda-plyn, zbytečně ničí auto, vymetá každou díru, jezdí rychle přes retardéry a plýtvá palivem. Systém se obelhat nedá.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.