ZLATO.CZ: Není stovka jako stovka

Všechno na světě má svoji hodnotu. Ovšem hodnota je velmi nestálý pojem, můžeme jej přeložit jako číselný údaj, cenu nebo váhu, popřípadě důležitost.
Zadavatel: GIT.cz | 2.9.2016 | Finance, ekonomika
ZLATO.cz - Jistota ve vlastních rukou

Praha (Pressweb) - Každý z nás uznává jiné hodnoty a různé věci pro nás mají různou cenu. Například peníze. Všichni je potřebujeme k živobytí, kdo má peněz dostatek, nepřikládá jím takovou důležitost jako ten, který každý den obrací v dlani desetikorunu a přemýšlí, co si za ni koupit. Hodnota peněz navíc kolísá společně s časem. Stokoruna je pořád stokorunou, ale co jsme si vše mohli koupit za stovku před 20 lety a co si koupíme dnes? Dříve dítě dostávalo stokorunu kapesného na měsíc, dnes je to cena jednoho lístku do kina a dítě se stovkou kapesného nevystačí ani pár dnů, natož měsíc. Toto všechno je přirozený jev a v ekonomii je označován jako inflace, tedy růst cen a zmenšování kupní síly.

Inflaci nejčastěji pociťují obyčejní lidé, protože si najednou za své peníze a úspory nemohou koupit tolik zboží a služeb jako v předešlých letech. Inflace znehodnocuje peníze a to především ty, které si spoříte na různých vkladech a podílových fondech. Inflace totiž většinou bývá vyšší než úroková sazba a tak hodnota vložených peněz klesá.

Jak se inflaci bránit a jak nejlépe své peníze chránit? Investujte je! Ovšem chytře! Finanční odborníci radí investovat do zlata, protože jeho hodnota je už po stovky let vysoká. Zlato je uznáváno po celém světě a lze jej prakticky kdykoliv prodat. Nákup investičního zlata je navíc osvobozen od DPH a investiční zlato (zlaté slitky, zlaté mince, zlaté cihly) jsou navíc originálním dárkem pro jakoukoliv příležitost (narození dítěte, svatba, plnoletost, narozeniny, promoce...). Investiční zlato nakoupíte nejen v kamenných obchodech, ale i v pohodlí domova na internetu. Dobře si ale vybírejte eshop a prodejce, abyste dostali opravdu kvalitní zlato se všemi certifikáty, smlouvou a potřebnými informacemi. Podívejte se na zlato.cz a dozvíte se víc. Pokud si myslíte, že na nákup zlatého slitku vaše úspory nestačí, tak nezoufejte. Investiční zlato si můžete pořídit i na splátky a to formou tzv. "zlatého spoření"

Inflace se nejčastěji objevuje ve chvíli, kdy v ekonomice dané země probíhají změny, překotný růst cen, nestabilita peněz a hrozí zhroucení systému a oslabení měny. Nevím, do jaké míry sledujete současné politické dění, ale všichni víme, že naše politika příliš stabilní není a inflace je stále aktuální. Pokud před ní chcete uchránit své peníze, investujte do zlata! Utvořte si zlatou finanční rezervu, určitě se to do budoucna vyplatí.

Témata: zlato, investiční zlato, investice do zlata, investování do zlata, spoření ve zlatě, spoření do zlata, zlaté spoření, nejlepší investice, nejlepší spoření, jak investovat | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498