Originální dárek ve formě historického skla

Zadavatel: Magieprirody.cz | 28.1.2019 | Média, marketing

Praha (Pressweb) - Ať už jste vášniví sběratelé užitého umění, nebo si jen přejete vyšperkovat svou domácnost neotřelou dekorací, jistě vás potěší možnost zakoupit repliky historického skla. Na webových stránkách www.historickesklo.cz lze vybírat ze skla různých tvarů a udělat tak radost sobě nebo ostatním. Obchod rozšířil svou působnost z kamenných prodejen na internetové stránky, kde si nyní můžete z pohodlí domova vybrat sběratelský kousek vhodný přímo pro vás.

Podoba skleněných nádob

Hlavní surovinou pro výrobu historických nádob je tzv. lesní sklo. Tento materiál je charakteristický pro svou nazelenalou barvu, mírné nerovnosti a občasnou pórovitost. Právě tyto prvky dodávají výrobku historický nádech a dobovou formu. Každý kousek skla je tak jedinečný a nese si své kouzlo.

Široký výběr dle mnoha kriterií

Není náhodou, že skleněné nádoby byly často v minulosti součástí kořisti nájezdníků. Sklo si v časech středověku mohli dovolit jen majetnější vrstvy nebo panovníci, a proto se jich válečníci rádi zmocňovali. Právě z toho důvodu najdeme skleněné nádoby nejen v královských komnatách, ale také například ve skandinávských hrobech či jako součást pokladu. Pořízením středověké repliky skla tak budete blíže jak evropským panovníkům, tak loupeživým pohanským nájezdníkům.

Jestliže vás neohromuje sklo z dob raného, vrcholného nebo pozdního středověku, lze se poohlédnout i po mladší variantě. Jedná se například o renesanční, barokní či klasicistní nádoby s různým zdobením a tvarem.

Každá z těchto nádob se také pyšnila svou jedinečnou funkcí. Je tedy zcela na vás, zdali si z tohoto skla vytvoříte dekoraci, originální dárek pro blízké nebo nádobu pro běžné užívání. Konkrétně se jedná o kalichy, lampy nebo celé dárkové sady. Historické sklo může sloužit jako originální dárek pro všechny věkové kategorie a jistě s jeho pořízením překvapíte.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele Magieprirody.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712