Připravte se na novou pstruhovou sezónu včas

Na jaře nejen, že konečně odchází zima, ale navíc přichází i první slavnostní rybářský den. Začíná lov na pstruhových vodách. Tento, pro mnohé rybáře svátek, začíná 16. dubna a je potřeba se na něj řádně připravit.
Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 28.1.2016 | Sport, volný čas, zábava
Teleskopický_podběrák_|_Pogumovaná_síťka raven-fishing.cz

Praha (Pressweb) - Řádné rybářské vybavení i oblečení je základ proto, aby váš lov byl opravdu úspěšný. Jestliže vás letos čeká lov pstruhů poprvé, určitě uvítáte malý přehled základních potřeb, které budete potřebovat.

Základní vybavení, které je nezbytností

Mezi nejdůležitější patří dozajista rybářský prut. Bez něj by to ani nešlo. V první řadě si musíte ujasnit, zda budete prut používat pouze na lov pstruhů nebo chcete něco univerzálního. Prut na lov pstruhů musí být krátký, speciální pruty na pstruhy mají kolem 2,1 m i méně. Nejlepší je dvojitý přívlačový prut (zejména při lovu na přívlač), ale je možné použít i teleskopický. Prut musí být jemný a je důležité, abyste s ním mohli vést i lehkou nástrahu. Druhou neméně důležitou součástí vašeho vybavení je naviják. Myslete na to, že při přívlači je váš naviják neustále namáhaný. Stále se točí, proto vybírejte skutečně kvalitní výrobek, který něco vydrží. To samozřejmě neplatí v případě, že chcete lovit jen rekreačně. Také kvalitní brzda je velmi důležitá. Při lovu pstruhů se používá rybářský vlasec o síle většinou 0,10 mm až 0,18 mm a při tenkém vlasci je kvalitní brzda nejdůležitější pomocník. Velikost navijáku je ideálně do 30.

Můžete mít sebelepší prut a dokonalý naviják, ale bez správné nástrahy nemůžete čekat úspěch. Které jsou velmi oblíbené u rybářů? Jsou to nymfy. Ty se v současnosti používají asi nejvíce. Je to umělá nástraha, která není úplně z gumy, ale z kukuřičného škrobu (od gumy téměř k nerozeznání). Pro rybu je lehce stravitelná, a co je velmi důležité, nástraha je lehce aromatizovaná. Jsou různě barevné, takže můžete volit pestré barvy na násadovou rybu a v klidném potůčku naopak barvy přírodní. Další možností jsou larvy. Oblíbenou nástrahou jsou i voblery, kterých je na výběr v současnosti obrovské množství a určitě s nimi neuděláte chybu. Jestliže zvolíte rotačky, pamatujte, že se musí točit ihned po nahození, jinak nebude správně pracovat. Nezapomeňte také houserovo peří (skvělá nástraha pro lov větších pstruhů duhových a potočních). Doporučujeme lovit s nástrahami bez protihrotu, jinak může dojít ke zbytečnému poškození ryb.

Samozřejmě je toho ještě mnohem více, co můžete koupit. Některé věci potřebujete méně, některé více. Za zmínku určitě stojí podběráky, háčky, olůvka, různé krabičky, splávky, tašky a i správné oblečení (prsačky, holínky).

Rybářské potřeby pro každého

A kde takové vybavení nakoupit? Skvělý výběr za příznivé ceny nabízí rybářské potřeby Brno Raven Fishing. V nabídce najdete pruty, navijáky, nástrahy a návnady, vlasce a šňůry, křesla a další užitečné rybářské potřeby. V internetovém obchodě se nalézá největší nabídka rybářských potřeb na internetu. Potřeby jsou od známých značek (Shimano, Fox, Daiva, Abu, Garcia či Penn. Jednotlivé kategorie rybářských potřeb jsou rozdělené podle funkce (navijáky, pruty, křesla, atd.), ale i podle ryb, pro které jsou určené. Proto si zde pohodlně může vybrat i rybář začátečník. Pro zákazníky je připravena i kamenná prodejna v Brně, kde si můžete taktéž pohodlně nakoupit. Skvělým bonusem je i doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč. Také profesionální záruční a pozáruční servis je naprostou samozřejmostí a jistě velmi potěší. Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment nebo získat více informací, stačí se podívat www.raven-fishing.cz.

Nákupy u Raven Fishing nadchnout každého zapáleného rybáře i ty, kdo s rybařením teprve začínají. Díky přehledným kategoriím a širokému výběru již nemusíte chodit nikam jinam.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.