Tipy pro zdravý spánek

Zadavatel: Seokonzult.cz | 28.11.2019 | Reality, bydlení
zdravý spánek

Málokterý člověk si uvědomuje, jak je spánek opravdu důležitý. Má vliv na tom, jaký bude náš den. Pokud se nevyspíme zrovna “do růžova”, nejsme produktivní, naše práce není odváděna efektivně, máme špatnou náladu, navíc se nám nic nedaří. Pokud se však vyspíme dobře, dějí se opačné věci, navíc naše zdraví doslova jásá, protože je správně posilněno. Jelikož je spánek opravdu tak důležitý v našich životech, měli bychom se snažit o to, aby opravdu byl kvalitní a dostatečný. Mnozí lidé však nevědí, jak spát zdravě či jak docílit zdravého spánku.

Jak jsme zmínili, spánek je velice důležitou součástí našich životů, a na to musíme pamatovat. Tělo si během spánku odpočine, uvolní se, zregenerují se síly. Bohužel zdravě spí v dnešní hektické době jenom málokdo, řada lidí však po kvalitním a zdravém spánku touží. Proto přinášíme několik tipů, které se mohou hodit každému, kdo se už delší dobu nevyspal.

Udržujte spací režim

Tělo si musí zvyknout na určitý režim, který je dobré během dne dodržovat, vykonávat, nepřetahovat. Snažte se tedy každý den vstávat v konkrétní hodinu, stejně tak se snažte usnout v konkrétní čas. Podle odborníků trvá rovných sedm dní, než se přizpůsobíte svému novému spánkovému režimu. Na druhou stranu za pouhý jeden jediný den se ke svému starému spánkovému režimu zase vrátíte, tak mějte silnou vůli.

Kupte si kvalitní matraci

Málokdo si uvědomuje, jak velký vliv má na spaní kvalitní matrace. Nabízí se tedy otázka, jakou matraci máte vy? Je dostatečně kvalitní, spí se vám na ní dobře? Pokud nejste spokojení se svou matrací, měli byste investovat do matrace nové, ideálně do takové, která bude vyhovovat vaší poloze při spánku. Oblíbené jsou dnes hlavně zdravotní matrace, ortopedické matrace, také latexové matrace nebo sendvičové matrace. Mnozí lidé nedají dopustit na klasické pružinové matrace.

Témata: matrace, spánek, zdraví | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz