Kde postavit nízkoenergetický dům a jaký by měl mít tvar?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 28.11.2019 | Reality, bydlení

O nízkoenergetických domech se dnes mluví poměrně hodně. Důvodem toho jsou dodavatelé energií, kteří neustále zdražují své služby. Lidé nechtějí platit doslova majlant za elektřinu a plyn, a tak raději investují do vlastního moderního příbytku, který se bude navíc vyznačovat nízkou spotřebou energií, jež se pohybuje mezi patnácti až padesáti kWh za metr čtvereční za rok.

Pokud také zvažujete výstavbu nízkoenergetického domu, měli byste vědět, že před zahájením výstavby je nutné mít vypracovaný projekt. Ten by měl být vypracován opravdu pečlivě, jakékoliv změny během výstavby se pak mohou prodražit a mohou vést zároveň k tomu, že se z objektu po dokončení stane stavba plná inovativních prvků a efektivních prvků, které však dohromady nefungují a které dohromady nepřináší žádný efekt. U výběru firmy pro výstavbu svého vysněného domu sledujte vždy reference na firmu a recenze.

Dům musí stát na vhodném místě

Při vypracovávání projektu musíte vědět, kde bude dům stát. Nízkoenergetický dům by měl stát na místě, kde může využívat sluneční energii. Většina prosklených ploch by měla být směřována na jih. Na straně, kam jsou orientována okna, nesmí být lesy ani podobné zastínění.

Skleněné plochy je skutečně třeba orientovat na jih, orientovat plochy na východ nebo na západ je velice nevhodné. Šikmá střešní okna se zbytečně přehřívají, orientace na sever jen zvyšuje ztrátu tepla, čehož dosáhnout opravdu nechcete.

Jaký tvar by měl dům mít?

Nízkoenergetický dům by měl mít co nejkompaktnější tvar. Vyhněte se domům, které jsou půdorysně rozlehlé nebo které jsou přízemní. Ani domy s mnoha výčnělky nejsou zrovna nejlepší. Stejně tak dejte ruce pryč od výklenků, zalomenin, balkonů nebo vikýřů a nikam.

Pokud bude mít dům jednoduchý tvar, dojde snáze k vyloučení tepelných mostů, kudy by jinak odcházelo teplo ven.

V případě výstavby nízkoenergetického nebo jiného moderního domu se obraťte na firmu ORCAN GROUP, s. r. o., která vám postaví dům podle vašeho přání. Na internetu dnes najdete dostatečné množství referencí a recenzí na firmu a její služby.

Témata: nízkoenergetický dům, rodinný dům, bydlení, orcan group | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz