Zdědili jste nemovitost, ale nevíte co s ní?

Ne každé dědictví je až tak přínosné. Některé naopak představuje spíše více nákladů, než užitku. Jak se jich zbavit a vytěžit z toho?
Zadavatel: Miroslava Trojáková | 28.11.2019 | Reality, bydlení
Výkup nemovitostí za hotové - Českomoravský realitní fond

Zdědit nemovitost je většinou příjemné. Ale co když nemáte pro ni využití? Máte už své bydlení, kde jste spokojení a stěhovat se nechcete? Co když je zděděná nemovitost v lokalitě, ve které nechcete žít? Nebo se jedná třeba o chatu, která je daleko na to, abyste si tam zajeli jen tak na víkend? A starat se o další nemovitost představuje pro vás akorát další náklady, než že byste z toho měli nějaké potěšení a užitek? Zdědit můžete ale nejen nemovitost. Někdy je dědictvím pozemek typu pole, lesní porost, apod. Takové dědictví už je většinou opravdu spíše starostí, než-li radostí. Co tedy s tím?

Jednou z možností je nemovitost nebo pozemek pronajímat. Ale to není vždy až tak snadné. Může se jednat o oblast, kde o takový pronájem není zájem. A navíc starat se stále o to, aby bylo toto vaše dědictví pronajato, představuje často hodně starostí a času. A také náklady na údržbu, což platí především u domů. Ne vše vydrží věčně a tak byt, dům či chata potřebují občas nějaké ty opravy. Třeba novou střechu, rozvody elektriky, odpady a stoupačky a tak dále. Pokud místo toho, abyste vynakládali další finance, potřebujete spíše peníze pro sebe, pak je nejlepším řešením nemovitost nebo pozemek prodat. Někdy to je ale obtížné a zdlouhavé. Včetně nutnosti být k dispozici kvůli prohlídkám. V takovém případě pomůže výkup nemovitostí za hotové. Tato služba zahrnuje navíc i výkup pozemků, spoluvlastnických podílů, atd. A vy tak můžete snadno a poměrně rychle získat peníze třeba na splátku vlastní hypotéky nebo jiných závazků. Nehledě na to, že se zbavíte starostí.

Stačí se obrátit na spolehlivou firmu, která výkup nemovitostí za hotové poskytuje. Ta má svůj vlastní kapitál, díky kterému vám může smluvenou cenu vyplatit v podstatě ihned. Je sice pravdou, že výkupní cena je nižší než by mohla být u klasického prodeje, ale když si spočítáte náklady spojené s klasickým prodejem, může to vyjít nakonec skoro stejně. Především pak u zděděných nemovitostí a pozemků, které jsou od vašeho bydliště poměrně vzdálené. Jen nebudete kvůli tomu ztrácet čas a energii. Pokud tedy přemýšlíte, jak naložit s vaším ne zcela vyhovujícím dědictvím, zvažte i možnost výkupu. Může vám pomoci více, než byste očekávali.

Témata: výkup nemovitostí za hotové | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Miroslava Trojáková

Kontaktní osoba: Miroslava Trojáková
Česká republika