Důvody, proč cvičit TRX

Zadavatel: Seokonzult.cz | 29.10.2021 | Sport, volný čas, zábava
cvičení

V současné době existuje mnoho cviků. Zatímco některé jsou oblíbenější, jiné jsou méně populární, ovšem neznamená to, že by byly méně účinné. K vysoce vyhledávaným patří cvičení s vlastní váhou (respektive odporem těla) jménem TRX. Parťákem při vykonávání jednotlivých cviků není pouze kvalitní tričko na cvičení a dobře padnoucí, přiléhavé legíny, ale také pruhy, které visí ze stropu. S jejich pomocí se provádí jednotlivé cviky, které dokonce mohou být rehabilitačního charakteru.

Že je TRX součástí terapeutické léčby, to není ten hlavní důvod, proč byste se v posilovně měli uchýlit právě k tomuto. Cvičení má mnoho dalších výhod, které si nyní pojďme vyjmenovat.

Pro procvičení celého těla

Vešli jste do posilovny s tím, že si chcete procvičit opravdu kompletně celé tělo? Pokud ano, TRX vám slibuje fantastické výsledky. Má širokou možnost využití a s jedním párem popruhů dokážete dokonale procvičit každou jednu svalovou partii těla.

Navíc je cvičení vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Variabilita jednotlivých cviků se může měnit na základě požadované obtížnosti čili je opravdu na každém člověku, jestli se rozhodne v daný den překonat svůj rekord nebo jestli se raději uchýlí k tomu, že si dá jen lehkou hodinku intenzivního cvičení.

Pro zlepšení rovnováhy

Nejen, že během cvičení s TRX dochází k procvičení a celkovému zpevnění celého těla, ale také dochází k výraznému zlepšení rovnováhy člověka. Existuje mnoho cviků, které vyžadují naprosté soustředění a stoprocentní koncentraci, také nutnost ovládat stabilitu těla.

I když se to může jevit jako náročné, v praxi budete za nutnost vynakládat úsilí i tímto směrem vděční. Schopnost se soustředit a koncentrovat totiž využijete i v běžném životě, nejen při tomto cvičení.

Pro budování svalů

I když je trénink s TRX poměrně rychlý (alespoň v porovnání s cvičením, kdy se kombinuje vícero strojů najednou), přesto všechno se velice efektivně budují svaly. Nemusíte se obávat, že byste nenabrali žádnou svalovou hmotu, naopak – vybuduje se přesně ta figura, o které sníte. Vždyť za tímto systémem stojí velitel elitní americké armádní jednotky!

Témata: cvičení, trx, sport | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz