Klidové EKG – základ pro vyšetření srdeční činnosti

Klidové EKG
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 29.10.2015 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Klidové EKG je základním vyšetřením funkce srdečního svalu a provádí se, jak je z názvu patrné, ve stavu, kdy pacient není podroben fyzické zátěži. Zátěžové EKG se využívá při vyšetření sportovců nebo pacientů, u nichž klidové EKG nic neprokázalo, ale u nichž má lékař podezření na srdeční nepravidelnost. Principem měření EKG je využívání elektrické aktivity srdce. Pracující srdeční sval je ovládán elektrickými vzruchy, které se šíří všemi směry k povrchu těla, kde se snadno změří. Přístroje zvané elektrokardiografy zachycují tyto vzruchy pomocí elektrod umístěných na povrchu pacientova těla a on-line je převádějí do křivky, která se nazývá elektrokardiogram.  

Přístroje na klidové EKG umožňují komfortní obsluhu

EKG přístroje k měření klidové EKG nebo zátěžové EKG se stále vyvíjejí, takže jsou pro lékaře stále komfortnější. Škála přístrojů určuje, v jakém prostředí či jaké výstupy lékař potřebuje. Například mobilní přístroje EKG jsou lehké, vybavené brašnou a schopné zajistit práci přímo v terénu. Zjištěné údaje přenášejí bezdrátovou technologií do vzdáleného počítače a většinou jsou vybaveny barevným displejem, ze kterého se dobře čte i na přímém slunci. Například EKG Portable značky Seiva má plnohodnotnou alfanumerickou klávesnici, různě nastavitelné formáty záznamu EKG a umožňuje tisk na běžnou tiskárnu a kancelářský papír. Klidové EKG měří i v nestandardních situacích.  

Špičkové EKG přístroje jsou s dotykovým ovládáním

Špičkové přístroje na měření klidové EKG jsou ve formě zdravotnických vozíků vybavené současně i laserovou tiskárnou. Využívají se na specializovaných klinikách či kardiologických ambulancích. Mají velký barevný displej s pohodlným dotykovým ovládáním. Nabízejí různé formy ovládání a lze je využít pro všechny formy EKG, tedy pro zjišťování klidové EKG, tak pro ergometrii či spirometrii, kterou se zaznamenává funkce plic.

 

Témata: Klidové EKG, EKG, ekg praktik, Nejprodávanější EKG | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300