Pronájem serveru – na své straně máte všechny výhody

Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 27.8.2017 | Telekomunikace, IT

Praha (Pressweb) - Velká datová centra, která zajišťují pronájem serveru, disponují výhodami, jež nemohou mít samostatná datová oddělení u jednotlivých firem. Zajišťují neustálé spojení i při jakýchkoli výpadcích proudu. Vlastní výkonné zálohovací zdroje, na něž se server okamžitě připojí. Prvním krokem je přechod na baterie a vzápětí se spustí generátory. Centra také disponují prakticky neomezeným datových prostorem. Jejich servery jsou vždy nejmodernější a nejrychlejší. Mají vyškolenou obsluhu, která se střídá ve směnách, takže zajišťují servis 24 hodin denně a sedm dní v týdnu.

Kolokace neboli soustředění serverů v datovém centru

Soustředění většího počtu serverů v nějakém centru se říká kolokace.  Jeho výhodou je efektivní využívání datového prostoru. Pokud budete mít k dispozici pouze jeden server, při náhlé potřebě většího prostoru vám nemusí stačit. V nejlepším případě se vám výrazně sníží rychlost přenosu. To se u datového centra nemůže stát. Když je potřeba, vaše datová činnost se přesune do dalšího místo na jiném serveru, nebo se tam přemístí jen jedna aplikace, například e-mailové schránky. Rychlost operací na vašich aplikacích se tak nesníží. 

Managed servery vás zbaví starostí o IT oddělení

Pronájem serveru může mít mnoho různých podob. Jednou z forem jsou dedikované servery. Pronajmete si konkrétní server, kam má přístup jedině vaše firma. Vaši pracovníci se starají o správu aplikací, jejich ladění i aktualizaci. Dohled nad hardware zajišťují pracovníci datového centra. Nevýhodou je, že musíte platit vlastní pracovníky a jen obtížně zajistíte celodenní servis. Pokud se chcete opravdu zbavit starostí o IT činnost, zvolte managed servery. Jejich datový prostor je jen váš, s nikým ho nesdílíte, o správu a servis jak hardware, tak software se starají proškolení pracovníci datového centra.

 

Témata: kolokace, managed servery, pronájem serverů | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300