Korporátní zaměstnavatelé díky kovidu v IT víc nabírají juniory, roste zájem o externisty

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 27.7.2021 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 27. 7. 2021: Zatímco donedávna firmy upřednostňovaly zaměstnance na hlavní pracovní poměr, dneska stále víc dávají šance lidem pracujícím externě v rámci smluvního kontraktu.

„Na trhu práce už není kde brát, firmy si začínají uvědomovat, že je pro ně lepší vychovat si juniora,“ vysvětluje Jiří Harcuba, generální ředitel firmy Integra Czech Republic, která se na IT specializuje. „Firmy proto začínají o hodně víc nabírat juniorní spolupracovníky,“ potvrzuje šéf firmy, která takové pracovníky zprostředkovává.

Zaměstnavatelé to podle něho berou jako investici, která se jim brzy začne vyplácet. „Na juniorech oceňují, že jsou tvární, nemají špatné návyky odjinud, a firma si je může vychovat k obrazu svému ‒ ať už z pohledu používaných technologií, nebo přístupu k práci a firemní kultury,“ vysvětluje Jiří Harcuba.

Většímu zájmu o externí juniory hodně pomohla koronavirová pandemie, i když náznaky nového trendu byly znát už před ní. „V posledním půl roce změna trendu hodně sílí, zájem o juniornější specialisty je ve srovnání s dobou před pandemií o dvacet až čtyřicet procent vyšší,“ říká šéf Integry. Výjimkou podle něho nejsou ani firmy, kde se začali zajímat téměř výhradně o spolupráci s nováčky.

Rostoucí poptávka po externistech je velkou příležitostí pro studenty, kteří si již během školy zvykli přivydělávat jako freelanceři, tedy podnikat „na IČO“. „Ze zkušenosti totiž víme, že většina IT specialistů, kteří jednou začnou podnikat, se jen zřídka vrací k zaměstnání na hlavní pracovní poměr,“ říká Jiří Harcuba.

Nejčastěji o mladší kolegy projevují zájem firmy pracující pro segment e-shopů, konzervativnější přístup je stále znát v odvětví financí. „Na Slovensku dávají zaměstnavatelé pořád přednost zkušeným seniorním pracovníkům,“ uzavírá generální ředitel Jiří Harcuba.

::

Integra Czech Republic poskytuje komplexní služby a řešení v oblasti informačních technologií. Její tým má osvědčené zkušenosti s implementací široké škály řešení: od outsourcingu IT specialistů a penetračního testování až po vývoj software na míru. Více informací na www.integra.cz.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024