Brexit nebude mít na Mikov negativní dopad

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 27.6.2016 | Průmysl, energetika

Mikulášovice (Pressweb) - 27. 6. 2016: V souvislosti s referendem o setrvání v Evropské unii, které minulý týden proběhlo ve Velké Británii (tzv. Brexit), firma Mikov neočekává, že by utrpěla ve svém exportu nebo importu ztráty.

„Pro výrobu nožů i nástrojařinu dovážíme materiál z ostatních zemí Evropské unie, stejně tak náš export směřuje zejména do Německa, Nizozemí a Francie, mimo Evropu pak do USA a Ruska,“ uvedl Jan Marek, obchodní ředitel Mikova.

Jedinou komponentou, kterou Mikov z Velké Británie dováží, je kluzná fólie na podložky nožů, která je však vzhledem k celkové ceně nože prakticky zanedbatelnou položkou. Proto by se ani výrazný propad hodnoty libry nebo potenciální zavedení cla na ceně nožů neprojevil.

Mikov je v současnosti největším českým výrobcem sportovních, loveckých, outdoorových a kapesních nožů. Ve svých výrobcích klade důraz jak na kvalitu provedení, tak i na design, což se projevilo například tím, že za kolekci nožů pocket letos získal prestižní designové ocenění Czech Grand Design a mezinárodní cenu Red Dot Awards.

Region: Evropa

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024