Kvalita pitné vody dodávané VODÁRNOU PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ ručí za pitnou vodu dodávanou v provozovaných lokalitách, odběratelé se tedy nemusí nijak obávat o její hygienickou nezávadnost.
Zadavatel: VHS ČR | 27.6.2015 | Zdraví
Autor fotografie:
logo portálu vo-da.cz

Praha (Pressweb) - Aktuálním tématem posledních dnů v celé České republice je kohoutková voda, resp. její kvalita. Problémy z pražských Dejvic vyvolaly nemalé obavy napříč celým naším územím. Také v Plzni se objevila celá řada dotazů, obzvláště v souvislosti se zakalením, kterému se bohužel nelze v některých případech zcela vyhnout. Sem můžeme zařadit také situaci ze středy 27. května, kdy havárie potrubí DN 300 a její následná oprava způsobily komplikace v oblasti Lochotína i Bolevce.

Obecně můžeme konstatovat, že v důsledku jakéhokoliv přerušení dodávky vody (ať už z důvodu nezbytné opravy či stavební úpravy) lze pozorovat zhoršené senzorické vlastnosti vody. Za rizikové lze v tomto ohledu také označit napouštění bazénů přímo z vodovodní sítě či nezbytné periodické kontroly požárních hydrantů. Nepříjemné dopady těchto událostí minimalizujeme odkalováním vodovodních řadů v postižené lokalitě.

Přestože voda tekoucí z Vašich kohoutků v danou chvíli dočasně ztrácí svou průzračnost, rozhodně se nemusíte obávat o její hygienickou nezávadnostKvalita námi dodávané vody ve všech provozovaných lokalitách podléhá pravidelným (a v případě vybraných ukazatelů nepřetržitým) kontrolám a můžeme tedy potvrdit, že je v naprostém pořádku a splňuje veškeré zákonem stanovené požadavky na vodu pitnou.

Problém, který se vyskytl v Dejvicích, byl výhradně lokálního charakteru. V obecné rovině podobnou havárii nelze se stoprocentní jistotou vyloučit v žádné lokalitě. Nicméně s ohledem na správně nastavený a plně funkční systém kontroly kvality vody ji lze označit za vysoce nepravděpodobnou. Prostor pro podobné komplikace navíc dále minimalizuje velice pečlivě vedená dokumentace sítí.

V případě jakýchkoli problémů nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím centrálního dispečinku na telefonním čísle 377 413 444. 

Témata: kvalita vody, voda plzeň, rozbor vody | Region: Plzeňský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

VHS ČR

Konšelská 2
180 00 Praha
Kontaktní osoba: Lukáš Bláha
media guru
Obrázek uživatele VHS ČR
Máte problémy s pitnou vodou, kvalitou vody v bazénech nebo s likvidací vody odpadní? Žádné mít nebudete, pokud se obrátíte na naši firmu, která vám poskytne komplexní servis a zařízení pro veškerou péči o vodu. Provedeme základní  i podrobné rozbor vody, doporučíme a... vice ›
Vodohospodářské služby ČR
Konšelská 2
180 00 Praha
Česká republika
recepce@vhs-cr.cz
Tel: +420 211 222 677