Je obchodování binárních opcí skutečně tak snadné?

Zadavatel: SeoExtra.cz | 28.4.2015 | Finance, ekonomika

Praha (Pressweb) - „Stačí pouze uhodnout, zda cena zlata bude růst nebo klesat.“ Je skutečně obchodování s binárními opcemi tak jednoduché a výnosné, jak bývá často prezentováno? Binární opce umožňují efektivně zhodnotit finance investora, ovšem profitabilní binární obchodování vyžaduje mnohem více, než pouhou registraci a vklad peněz.

Ve snaze nalákat nové (a ano, i nezkušené) investory vzniká stále více webových stránek, které propagují údajně výnosnou obchodní strategii nebo dokonce obchodní program na binární opce. Podobným projektům, ať už působí důvěryhodně či nikoliv, se raději vyvarujte. Zaručený způsob, jak vydělat na binárních opcích, totiž neexistuje a nezbývá tedy, než si vybudovat vlastní obchodní plán.

Jak (ne)obchodovat binární opce

Najdou se lidé, kteří vývoj ceny doslova tipují. Problém je, že s poloviční šancí na úspěch a při průměrném zhodnocení 80% nemůže být takové obchodování profitabilní. Z matematického hlediska je dokonce výhodnější tipovat při ruletě. Proto si musí každý včas uvědomit, zda chce investovat, nebo pouze hazardovat. Investor by měl používat na binární opce strategie, které vycházejí z technické a fundamentální analýzy trhu.

Většina brokerů ale poskytuje pouze jednoduché grafy, které k analyzování dat určitě nestačí. Výjimku tvoří pouze kyperský broker Top Option, na jehož platformě naleznete i svíčkové grafy s indikátory, který je pro technickou analýzu mnohdy nepostradatelný. Díky volně dostupným programům na obchodování ale absence pokročilých prvků na obchodní platformě vůbec nevadí. Například aplikace MetaTrader, známá hlavně mezi obchodníky forexu, obsahuje mnoho funkcí pro technickou analýzu, kterými předčí i ty nejlepší binární platformy.

Podstatnou roli hraje také money management obchodníka. Snížit riziko a minimalizovat ztráty z neúspěšných transakcí pomůže vhodná správa obchodního konta a využívání některých nadstavbových funkcí, jako je odprodej opcí při nepříznivém vývoji ceny aktiva, prodloužení exspirační doby nebo možnost refundace.

Než začnete investovat

Je nesmyslné začít obchodovat s neověřenou strategií. Většina brokerů svým klientům aktivuje na krátkou dobu demo účet na binární opce. Díky němu si mohou investoři vyzkoušet obchodovat na reálném trhu s virtuálními penězi. Lze získat i časově neomezený demo účet, například u brokera StockPair, ale až po nemalém vkladu 1000$ na obchodní účet.

Není nutné neustále sledovat vývoj trhu a každý den uzavírat transakce, aby bylo možné na binárních opcích vydělat. Na začátku roku jsme byli svědky několika prudkých a vytrvalých pohybů mezi různými měnovými páry. Právě binární opce se při nich ukázaly jako jedinečné finanční instrumenty. I přesto mějte při obchodování vždy na paměti, že nesmíte investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele SeoExtra.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712