Úvod do světa binárních opcí

Zadavatel: Magieprirody.cz | 28.4.2015 | Finance, ekonomika

Praha (Pressweb) - Mnoho lidí hledá způsob, jak efektivně zhodnotit své finance, když spořicí účty mnohdy nepokryjí ani vzrůstající inflaci. Jednou z možností je online obchodování, které si díky binárním opcím získává stále více příznivců. Využít tento obchodní nástroj ve svůj prospěch ovšem vyžaduje nemalou zodpovědnost.

Jak binární opce fungují

Princip binárních opcí je skutečně triviální. Investor rozhoduje, zda bude hodnota zvoleného podkladového aktiva ( tj. binární opce) klesat nebo růst. Podkladovým aktivem mohou být komodity (zlato, ropa…), akcie významných společností nebo třeba měnové páry. Obchodník si zvolí okamžik, na který se jeho spekulace vztahuje a libovolně si určí výši investice. Pokud je odhad investora správný, dostane zpět investici navýšenou o zisk. Výše zisku se liší, ale obecně se pohybuje mezi 75 – 83%. V opačném případě obchodník o investici přijde.

Před uzavřením transakce investor zná maximální zisk i ztrátu, což umožňuje vytvářet důmyslné strategie. Vzhledem k tomu, že investor nevyužívá finanční páky jako v případě forexu, je kontrola obchodního konta velmi jednoduchá a nemůže nastat situace, že se investor dostane do dluhů. Investor nekupuje žádná aktiva, a proto může vydělávat i v období nepříznivého vývoje trhu.

Kde obchodovat binární opce?

Pro ideální trh je typická rovnováha mezi nabídkou a poptávkou. Nevýhodou binárního obchodování je, že protistranu obchodníků tvoří brokerské společnosti. Brokeři, podobně jako sázkové kanceláře v případě kurzovního sázení, umožňují a zásadně ovlivňují obchodování s binárními opcemi. Jelikož je neúspěch investora přínosem pro brokera, je výběr brokerské společnosti stejně důležitý, jako obchodování samotné.

Aby bylo možné získat přehled o důvěryhodnosti daného brokera, existuje mnoho bezpečnostních orgánů dohlížejících na činnost brokerů. Vysoká koncentrace offshore brokerů na Kypru dala vzniknout bezpečnostní komisi CySEC, která podstatně zvýšila důvěru investorů v binární opce a dnes je jednou z nejrespektovanějších regulačních autorit. Čeští investoři by měli volit brokera na binární opce, který je regulován i Českou národní bankou. Licenci ČNB by ostatně měly mít všechny brokerské společnosti, které poskytují své služby na území České republiky.

Nejvíce českých obchodníků obchoduje u brokera TopOption, který nejen že podléhá výše uvedeným regulacím, ale také nabízí jednu z nejpokročilejších obchodních platforem. Broker TopOption nabízí svým obchodníkům uživatelskou podporu v češtině. Navíc si klienti TopOption mohou nechat aktivovat demo účet, aby si obchodování vyzkoušeli bez rizika ztráty vlastního vkladu. (Stejné služby nabízí například i broker OptionTime).

Velký pozor by si začínající investoři měli naopak dát na brokery, kteří odmítají spolupracovat s regulačními orgány. Například v září 2012 zveřejnila ČNB varování před brokerem Zoomtrader, který bez potřebného oprávnění oslovoval na oficiálním webu tuzemské investory v českém jazyce. Jedinou reakcí brokera bylo odstranění české verze webových stránek. Možnosti internetu jsou ale téměř neomezené, a obchodovat lze i u brokerů, kteří k tomu nemají dostatečná oprávnění.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele Magieprirody.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712