Revize plynových spotřebičů – to je ochrana života i majetku

Revize plynových spotřebičů
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 28.3.2017 | Služby

Praha (Pressweb) - Odborníci na bezpečnost domácností jsou překvapeni, kolik lidí riskuje tím, že odmítá pravidelné revize plynových spotřebičů. Přitom statistika nehod s plynem je alarmující. Časté jsou otravy oxidem uhelnatým při nedostatečném odvětrávání koupelen se starými karmami či kotli. Řadu nedostatků pak završí výbuchy plynu, které ničí životy i majetky.Pravidelné revize plynových zařízení jsou příležitostí odhalit skryté závady i netěsnosti plynových rozvodů, které mohou vyústit až v tragickénehody. Ačkoli plynové společnosti přidávají do plynu odoranty neboli umělé pachy, ani to nezabrání nehodám.

Revize plynových zařízení mají své termíny

Revize plynových spotřebičů jsou nastaveny tak, aby bylo možné mít nad spotřebiči dohled a včas tak zjistit nebezpečné závady. Základem je vstupní revize plynových spotřebičů při prvním uvedení do provozu. Protože tyto spotřebiče montují zkušení technici, většinou tato revize proběhne v pořádku. Odhalí se jen závady, které se dají odstranit v rámci reklamace. Na co však domácnosti zapomínají, jsou pravidelné revize plynových zařízení. Kdekdo si myslí, že plynový spotřebič vydrží roky, než se porouchá. Pravidelné servisní kontroly jsou však velmi důležité, protože nový spotřebič se musí nejdříve „usadit“, aby pak spolehlivě fungoval.

K odhalení úniky plynů slouží speciální detektory

Důležité je naplánovat revize plynových spotřebičů a také je dodržovat. Jednou ročně by měla proběhnout kontrola plynového spotřebiče, zda rozvody všude těsní a zda některý díl už nedosloužil. Provozní revize plynových zařízeníje dobré absolvovat jednou za 1 až 3 roky. V zařízeních, kde jsou plynové rozvody, se musí dělat tlakové zkoušky každých šest měsíců. Dříve se kontrola těsnosti spojů prováděla roztokem odmašťovače, dnes existuje řada detektorů, které spolehlivě odhalí i minimální koncentraci plynu.

 

Témata: revize plynových zařízení, revize plynových spotřebičů, karma, moratop, revize plynu | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300