Proč využívat nebankovní půjčky?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 27.2.2019 | Finance, ekonomika
půjčka

Na nebankovní půjčky narážíme takřka denně. Nejvíce je registrujeme při sledování oblíbeného televizního seriálu, kde nám neustále vyskakují v televizních reklamách. Také si jich výrazně všímáme například tehdy, kdy jedeme do práce, jelikož billboardy a plakáty nabízející nebankovní půjčky jsou doslova kdekoli. Nejvíce je však registrujeme při surfování na internetu, jelikož nabídky nebankovních úvěrů nám opět vyjíždí takřka při každém načtení každé stránky. Půjčky samozřejmě nejsou nic zlého, oceníme je hlavně v době, kdy nám finanční rezerva nestačí. V takovém případě se rozhodujeme, které půjčce dáme šanci, která půjčka nám hodí pomyslné lano.

Bohužel se při výběru nebankovních půjček necháváme často zlákat výhodami, ale zapomínáme na to důležité, a sice na sankce a úroky. Při zřizování rychlých půjček online se dopouštíme několika chyb, víte, jakých?

Dostatečně se neinformujeme

Jak již bylo zmíněno, dostatečně se neinformujeme o tom, o jaké půjčky žádáme. Víme, většinou to, za jak dlouho nám budou připsány peníze na bankovní konto, nevíme však, jak vysoké budou úroky nebo sankce, které se automaticky připíšou tehdy, kdy pozdě zaplatíme splátku nebo kdy ji vůbec neuhradíme.

Při zřizování půjček bychom opravdu měli být velmi ostražití, protože jen tak můžeme předcházet problémům, které se s nebankovními úvěry pojí.

Padneme do rukou první společnosti, která nám nabídne pomocnou ruku

Dalším velkým problémem je fakt, že padneme do rukou každé společnosti, která nám poskytne pomocnou ruku. Ať už je půjčka jakkoli nevýhodná, nemáme o tom ani tušení, jelikož je to jediná společnost, která nám půjčku nabídla a následně poskytla. Později však litujeme, jelikož se dozvíme o mnohem výhodnější půjčce, která by pro nás byla daleko lepší.

Necháme se uchlácholit

Každý člověk by měl předem vědět, o jakou půjčku má zhruba zájem. Důvodem je to, že se díky jakési představě nenechá uchlácholit a přemluvit k úvěru, který pro něj není. Například společnosti mají často zájem o to, abyste si půjčili daleko více, než potřebujete. Nenechte se však přemluvit. Raději si vezměte půjčku Rerum a požádejte o tolik, kolik skutečně potřebujete. 

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz