Jak postupovat při likvidaci automobilu

Jak postupovat při likvidaci automobilu
Zadavatel: Seokonzult.cz | 27.12.2018 | Auto-moto, logistika
Jak postupovat při likvidaci automobilu

Automobil je součástí našich životů. Díky automobilům se nemusíme spoléhat na městskou hromadnou dopravu, můžeme cestovat tak, jak uznáme za vhodné. Bohužel nelze říct, že by vozy byly přáteli na celý život. Většinou jsou to přátelé na velkou část života, nikoliv na celý život. Je to z toho důvodu, že během používání se automobily opotřebovávají, což je pochopitelné. Je to jenom stroj. Někdy je opotřebení drobné a dá se opravit, jindy však automobil vypoví svou službu a je nutné ho ekologicky zlikvidovat. Otázkou je, jak postupovat při likvidaci.

Mnohým lidem se to stalo – automobil jim vypověděl službu v nejméně vhodný okamžik a na nejméně vhodném místě. Zákon schválnosti stanovuje, že službu automobil vypoví například v koloně na dálnici nebo na podobných nepříjemných místech.

Ať už vám svou službu vypověděl vůz na jakémkoliv místě, není dobré ho nechávat na zahradě hnít a chátrat. Je ze zákona dané, že svůj nepojízdný vůz musíte zlikvidovat, a to nejlépe ekologicky.

Jak postupovat při ekologické likvidaci vozidla?

Pokud jste z Ostravy nebo z blízkého okolí, využijte firmu likvidace-automobilu-ostrava.cz, která si pro automobil přijede, pokud bydlíte přímo v Ostravě. Pokud ne, je třeba ho dovézt do firmy, kde se o vůz samozřejmě postarají.

Dalo by se říct, že není nic jednoduššího než ekologické zlikvidování vozidla. O samotnou likvidaci vozu se totiž postará firma a vy si přijdete jenom pro potvrzení o likvidaci, které předložíte na příslušném úřadu, kde dojde k odstranění vozu z evidence motorových vozidel.

V Ostravě se postarají i o váš starý autovrak

Kromě toho, že vám v Ostravě zlikvidují váš vůz, tak se taky postarají o starý autovrak, který vám sídlí na zahradě. Zaměřují se totiž nejen na ekologickou likvidaci vozidel, ale i na výkup autovraků či na pneuservis (vše podstatné se dozvíte na www.ostrava-pneuservis.cz). Kromě toho se na firmu zaměřte i v případě, pokud máte zájem o skladové montované či plachtové haly (vše podstatné se dozvíte na www.montcom.cz).

Témata: auto, likvidace, Ostrava, ekologie | Region: Moravskoslezský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz