Týdenní pobyt ve tmě obdivují duchovní nadšenci a zkoumají ho vědci

Týdenní pobyt ve tmě
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 24.1.2024 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Je možné, že až dnes objevujeme pozitivní přínos pobytů ve tmě, když totéž praktikovali kněží v Egyptě, Jižní Americe a Asii už před tisícem let? Ano, stává se to u jiných objevů. Kolikrát v historii už lidé objevili něco přínosného, ale protože pro to nenašli využití, zapomnělo se na to. Vynález pak nalezl uplatnění třeba až o několik století později. Týdenní pobyt ve tmě je dnešní fenomén, kterým se zabývají nejen nadšenci pro alternativní duchovní terapie, ale i seriózní vědci. Výhodou zkoumání je, že není třeba vybírat výzkumné skupiny, mnoho lidí si chce tuto terapii vyzkoušet a k dispozici je proto hodně zkušeností.

Týdenní pobyt ve tmě má význam při sebepoznání

Týdenní pobyt ve tmě vyvolává celou škálu prožitků. Účastníci se svěřují s tím, že si lépe uvědomili svoje možnosti, stanovili se životní priority a vyřešili problémy, s nimiž nemohli dlouho hnout. Podle psychologů, kteří tuto terapii zkoumají, má absence vnějších podnětů velký vliv na psychiku. Jakmile se člověk zbaví zrakových a sluchových podnětů, může se věnovat své vlastní mysli. Týdenní pobyt ve tmě má význam při sebepoznání. Marginální myšlenky ustupují do pozadí a vynořují se podstatné věci. Objeví se i myšlenky, které zůstávaly v podvědomí.

Hormon melatonin potlačuje nádorové bujení

Týdenní pobyt ve tmě umožňuje podle vědců, aby člověk lépe pochopil sám sebe. Ukazuje se, že tato terapie má svůj průběh. Zpočátku někteří lidé cítí ve tmě úzkost a strach, to se však brzy mění v pocity euforie a prozření. Účastníci vypovídají o tom, že po skončení pobytu vnímají i vnější svět lépe a rozumějí svému místu v něm. Podle vědců má terapie tmou příznivý vliv na zdraví, protože ve tmě se vyplavuje hormon melatonin, který ovlivňuje imunitní pochody a přispívá tak k ozdravení celého organismu. Melatonin podle jiných výzkumů potlačuje také nádorové bujení.

 

Témata: pobyt ve tmě, týdenní pobyt ve tmě, léčba tmou | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300