Atypické dřevěné palety slouží většinou pro jednorázový transport

Atypické dřevěné palety
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 24.1.2024 | Služby

Praha (Pressweb) - Při výběru dřevěných palet máte několik možností. Europalety slouží pro opakované použití v celé Evropě. Mají standardní rozměr 1200 x 800 mm, ale vyrábějí je jen firmy, které mají licenci od národního železničního dopravce, jenž je členem Mezinárodní železniční unie (UIC). Mají označení EUR. Dalším typem palet jsou výrobky s označením EPAL, jsou totožné s europaletami, ale licenci k jejich výrobě poskytuje Evropská paletová asociace. V tuzemsku jsou běžné standardní palety, které se vyrábějí v deseti rozměrech. Atypické dřevěné palety slouží pro jednorázový transport speciálního zboží a břemen.

Atypické dřevěné palety se vyrábějí dle požadavků zákazníka

Výroba tuzemských standardních palet podléhá české normě, která stanovuje kvalitu dřevěných dílů, počet prken, kvalitu a množství spojovacích prvků. Stejně jako europalety, mají české výrobky dvě podlahy – ložnou a opěrnou, paleta se dá nabírat ze všech čtyř stran vidlemi vysokozdvižného vozíku. Jejich nosnost se liš podle velikosti, u palety o rozměrech 1200 x 800 mm je to 1500 kilogramů, což je totožné s europaletou. Atypické dřevěné palety se vyrábějí na míru podle požadavků zákazníka. Mají například jednu podlahu, případně boční lišty, aby se zboží nemohlo posunout. 

Místo dřeva se využívá i plast či recyklované dřevěné odřezky

Atypické dřevěné palety se neřídí normou pro palety, jejich kvalita však musí odpovídat charakteru převáženého zboží i podmínkám transportu. Často se využívají při převozu nezvyklých břemen. Atypické dřevěné palety mohou mít podlahu z dřevotřísky, případně zarážky na ložné podlaze. Vyrábějí se ve větších sériích nebo i jednotlivě. Výrobci se snaží zachovat jejich kvalitu tím, že používají stejné postupy jako při výrobě standardních či europalet. Využívají se často i jiné materiály než dřevo, například plast, karton, či recyklované dřevěné odřezky.

 

Témata: atypické dřevěné palety, palety, dřevěné palety | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300