Jak správně pečovat o džíny?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 28.1.2022 | Obchod, e-commerce
džíny

Džíny značky Diesel jsou stálicemi v šatnících řady z nás. A je to pochopitelné - mluvíme o kousku oblečení, který prakticky nikdy nevyjde z módy, navíc se opravdu nosí po celý rok. Pokud patříte k lidem, kteří si právě džínové kalhoty kupují velice často, říkáte si, jestli někde neděláte chybu. A pravděpodobně ano. Většina lidí, jak ukazují průzkumy, chybuje v péči o tyto kousky šatníku. Co tedy dělat nebo jak se o ně starat, aby s námi vydržely dlouhé roky?

Příliš časté praní džínům škodí

V čem chybuje pravděpodobně nejvíce z nás je časté praní. Džíny jsou kouskem oblečení, který se nemusí dávat do pračky příliš často. Právě naopak, stačí je vybrat jednou za čtrnáct dní. Oproti jiným kalhotám vydrží džínovina daleko delší dobu a není nutné je prát po třech dnech, jak je u většiny zvykem.

Pokud budete džíny prát často, dáváte jim opravdu velice zabrat. Kousek tím pádem ztrácí nejen na barvě, ale také na tvaru.

Ruční praní je ideální krok

A když už jsme u toho praní, v nejlepším případě zaměřte svou pozornost na ruční praní. I když se to někomu může jevit jako zastaralé, jedná se o skvělou možnost, jak ponechat džíny v jaké novém stavu.

Ruční praní je k džínovým kalhotám opravdu šetrnější, navíc se tím pádem vyhnete zabarvení ostatního prádla čili zničení jiných kousků oblečení v šatníku.

Džíny vždycky obracíme

Na co se bohužel také velmi zapomíná je obracení džínů. Ať už se rozhodnete prát tento kousek oblečení jakkoli, vždycky je obracejte. Ponecháte jim jako nový vzhled po opravdu dlouhou dobu. Najednou vám nevyblednou tak rychle, navíc se kovové prvky nebudou o buben v pračce bít.

A když už jsme u těch kovových prvků, než džíny vhodíte do pračky, zkontrolujte, jestli jsou všechny zipy zapnuté. Tím se vyhnete možnému scénáři, při kterém dojde ke zničení kalhot.

Témata: džíny, Móda | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz