Farmaření vládne světu i počítačům

Zadavatel: Roman Ernst | 28.1.2015 | Sport, volný čas, zábava

Praha (Pressweb) - Bio je, kam se podíváme. Podobně jako internet. Proto je zřejmé, že nejen mnoho lidí zkouší farmařit, pěstovat si na zahrádce vlastní potraviny a chovat zvířata, aby měli čerstvé a zdravé maso a další produkty, ale další spousty lidí si tyhle kratochvíle užívají alespoň prostřednictvím počítačů v takzvaných farmářských hrách.

Stačí, když se podíváme na web Dejhru.cz a najdeme tu spoustu her s tematikou pěstování, chovu zvířat nebo starání se o vlastní farmu. Vybere si úplně každý, hry nadchnou malé i velké, holky i kluky a pro mnoho lidí se stávají příjemnou „oddychovkou“ po práci nebo třeba i v pracovních pauzách či při cestě hromadnou dopravou. Na rozdíl od browserových her nebo těch na sociálních sítích, které vyžadují vaši dlouhodobou přítomnost, pozornost a péči, jsou tyto „onlajnovky“ jednodušší, nenáročné na čas a můžete je hrát kdykoliv a jak se vám zlíbí. Nehrozí, že vám úrodu sebere nějaký jiný hráč nebo se vám zkazí, nemusíte shánět přátele, abyste měli další bonusy do her – je to jen na vás a zaručí vám to především chvíli klidu v jinak rozlétaném a uspěchaném světě.

Zadarmo a pro všechny

Ačkoliv by se někomu mohlo zdát, že leckteré hry na webu Dejhru.cz jsou primitivní, pravdou je, že lákají spoustu lidí. A nejen dospělých, kteří si u nich chtějí odpočinout. Poskytují zábavu hlavně dětem, které se tím nejen odreagují od školních povinností, ale zároveň díky nim získají spoustu nových schopností a dovedností. Naučí se řádu a pořádku, zodpovědnosti, musejí nad hrou přemýšlet a zvažovat, co udělat v dalším kroku. A k tomu je hry vedou k lásce k přírodě, zvířatům a k domovu. A když se dohlédne na to, aby u počítače neproseděly celý den, nemůže jim to nikterak ublížit – a nehrozí, že budou do her chtít vkládat skutečné peníze, jak je k tomu některé jiné typy her svádějí.

Bez předsudků

Pořád váháte, jestli je tento typ zábavy skutečně tím nejvhodnějším odreagováním? Není vhodné soudit něco, co neznáme a zbytečně mít předsudky. Zkusit si to může každý a navíc je tu mnoho dalších a úplně odlišných her, mezi nimiž tu pravou jistě najdete.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Roman Ernst

Bohuslava ze Švamberka 790/2
140 00 Praha 4
Kontaktní osoba: Roman Ernst
RErnst@seznam.cz
Roman Ernst
Bohuslava ze Švamberka 790/2
140 00 Praha 4
Česká republika