Záchranáři zasahovali u otravy oxidem uhelnatým (Rakovník)

Zadavatel: ZZS Středočeského kraje | 28.1.2014 | Krimi, černá kronika

Kladno (Pressweb) - V pondělí před osmou hodinou večer byli vysláni záchranáři v Rakovníku k otravě oxidem uhelnatým. Oxid uhelnatý v bytě pravděpodobně unikal z karmy. Na místě záchranáři ošetřili ženu středního věku, která měla poruchy vědomí. Po záhájení léčby byla pacientka převezna na urgentní příjem do kladenské nemocnice. Na místě zasahoval také hasičský záchranný sbor a Police ČR.

Příznaky náhlé otravy oxidem uhelnatým jsou nepříjemné – objevuje se nevolnost, zvracení, motání hlavy a únava. Otrávení si stěžují na bolest hlavy. Jejich obličej mívá kvůli překrvení narudlou barvu, někdy až do třešňové barvy. V těžších případech se mohou objevit křeče, porucha vědomí, zmatenost, halucinace, poruchy srdečního rytmu a nakonec i ztráta vědomí smrt.

První pomoc: Otráveného je nutné rychle dostat ze zamořeného prostředí na vzduch, aby měl co největší přísun kyslíku. Zachránce musí mít na paměti, že i on sám je v ohrožení života a nesmí se v prostředí s oxidem uhelnatým zdržovat déle než je nezbytně nutné. Důležité je co nejrychleji zavolat záchrannou službu. V případě zástavy dechu je třeba záhájit resuscitaci.

Témata: otrava oxidem uhelnatým, oxid uhelnatý | Region: Středočeský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

ZZS Středočeského kraje

Vančurova 1544
272 01 Kladno
Kontaktní osoba: Bc. Petra Effenbergerová
Tisková mluvčí
mluvci@zachranka.cz
+420 605 203 811
Obrázek uživatele ZZS Středočeského kraje
Zabýváme se poskytováním odborné přednemocniční péče v život ohrožujících stavech a při onemocněních. Pořádáme kurzy první pomoci pro veřejnost.
Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje
Vančurova 1544
272 01 Kladno
Česká republika
info@zachranka.cz
Fax: +420 312 256 610
Tel: +420 312 256 601