Nový projekt NĚMÍ s Petrem Krushou

Experimentální prostor NoD uvede nový divadelní, audiovizuální a analogový projekt NĚMÍ s Petrem Krushou v hlavních i vedlejších rolích
Zadavatel: Experimentální prostor NoD | 28.1.2014 | Kultura, hudba, divadlo

Praha (Pressweb) - V premiéře 19. února uvede pražský Experimentální prostor NoD nový divadelní projekt Adama Halaše, Petra Krushy a Apoleny Vanišové - NĚMÍ.  Adama Halaše, který vyzval ke spolupráci Petra Krushu a Apolenu Vanišovou s námětem projektu, oslovili umělci zabývající se existenciální tématikou, především pak Albert Camus a Alberto Giacometti. Jejich nadčasová tvorba se tak stala volnou inspirací inscenace, v jejíž struktuře se odráží pnutí našeho vnitřního světa v sevření vnějšího systematického chaosu.

Hlavní hrdina inscenace, muž Albert, před našimi zraky prochází jediným svým dnem, ve kterém se zrcadlí, jak už to tak bývá, celý jeho život. Život ve světě, jehož potemnělé kouty neozáří ani 370 x 60 W - 22,2 kW. Albert se snaží rozehnat tmu odrážející se na vodní hladině, naslouchá tichu.

Projekt NĚMÍ je připravován jako sólová show multidisciplinárního umělce Petra Krushy, který naposledy v NoD exceloval v projektu Valentýn, na němž také spolupracoval s Apolenou Vanišovou.

,,Petra Krušelnického jsem ke spolupráci vyzval, protože ho znám už dlouho a jeho tvorby si vysoce cením. Herecky mě naposledy přesvědčil v projektu Valentýn, který připravil společně s Apolenou Vanišovou, a který jsme uvedli v NoD poprvé před dvěma lety. Práce uměleckého páru Krušelnický - Vanišová se mi jeví jako velice podnětná a na poli současného alternativního divadla neopomenutelná. Role hlavního hrdiny vyžaduje herce po všech stránkách vyzrálého a Petr se touto postavou stává s přirozenou lehkostí a závažností zároveň. Petr s Apolenou taktéž navrhují a vyrábějí scénografickou složku inscenace, díky čemuž (v kombinaci s Krushovým light designem a hudbou), dosahuje tato audiovizuální performance naprosté celistvosti,“ vysvětluje režisér Adam Halaš.

Vstupenky v ceně 180 Kč a 120 Kč pro studenty, seniory, ZTP a ZTP/P jsou v předprodeji v sítích SMS Ticket, Ticketportal a k zakoupení v NoD každý všední den od 16 do 20 hodin.

Informace a novinářské akreditace:
Šárka Maroušková, 

PR manažerka NoD 

Tel.: +420 723 706 249 

E-mail: sarka@roxy.cz
www.nod.roxy.cz
www.facebook.com/nodprague

Experimentální prostor NoD je provozován za podpory Hlavního města Prahy a za podpory Ministerstva kultury České republiky. 

Témata: divadlo, NoD, Petr Krusha | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Experimentální prostor NoD

Dlouhá 33
110 00 Praha 1
Kontaktní osoba: Šárka Maroušková
PR manažerka NoD
sarka@roxy.cz
+420 723 706 249 

Obrázek uživatele NoD - Roxy Praha
Instituci NoD určují tři dramaturgické sekce: Galerie NoD (výstavy), Teatro NoD (divadlo) a Events NoD. Každý, kdo se v prostoru NoD podílí na programu, ho ovlivňuje, zásadní je dialog a otevřenost dramaturga, umělce i návštěvníka vůči prostoru. Prostor NoD se definuje jako experimentální - je... vice ›
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33
110 00 Praha 1
Česká republika
nod@roxy.cz