Zákazníci dávají přednost mobilním aplikacím místo webů, důvodem je i větší bezpečnost

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 27.9.2021 | Telekomunikace, IT

Praha (Pressweb) - 27. 9. 2021: Zhruba o čtvrtinu za poslední dva roky vyrostl zájem firem o programování aplikací pro mobilní telefony a tablety. Důvodem je nejenom změna uživatelského chování, ale i větší bezpečnost mobilních zařízení ve srovnání se stolními počítači.

„Specialisty zabývající se programováním mobilních aplikací v posledních dvou letech klienti poptávají v průměru o víc než čtyřiadvacet procent,“ potvrzuje Michal Hodulík, area sales manager IT společnosti Integra Czech Republic.

Za růstem poptávky je jednak skutečnost, že lidé mobily stále více využívají. Podle údajů portálu StatCounter, který analyzuje využívání webu, Česko brzy otočí poměr mezi zatím převažujícími přístupy z desktopů a mobilními zařízeními.

„Firmy se nejenom snaží sledovat trend rostoucího využívání mobilů, ale také si uvědomují jejich větší bezpečnost,“ říká Michal Hodulík. I když se v poslední době zájem hackerů o mobily zvýšil zhruba o třetinu. pořád na ně míří zhruba čtyřikrát méně útoků.

Mezi důvody vyšší bezpečnosti patří například takzvaný sandboxing, který zajišťuje oddělení běžících procesů, skutečnost, že do obchodů s mobilními aplikacemi může novinky instalovat jenom prověřený vývojář, navíc mobilní aplikace používají vícefaktorovou autentizaci.

Částečně všechny faktory většího zájmu o mobilní aplikace posílila i koronavirová pandemie, protože lidé svoje mobily začali více využívat.

::

Integra Czech Republic poskytuje komplexní služby a řešení v oblasti informačních technologií. Její tým má osvědčené zkušenosti s implementací široké škály řešení: od outsourcingu IT specialistů a penetračního testování až po vývoj software na míru. Více informací na www.integra.cz.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024