Bonus a malus, jak ovlivní vaše povinné ručení?

Zadavatel: SEO Linhart s.r.o. | 27.8.2014 | Auto-moto, logistika

Uničov (Pressweb) - Relevantnost a optimalizace nejsou jen výrazy spojované s internetovou reklamou. Již nějakou dobu existuje něco podobného i v reálném motorovém světě. Dnes jsou pojišťovny schopné vypočítat vaši relevanci a zjistit za kolik byste měli povinné ručení zaplatit, podle vaší řidičské minulosti. Takže už nestačí optimalizovat jen vaše stránky pro podnikání, ale dnes musíte pracovat i na řidičské minulosti, abyste dostali, co nejlevnější povinné ručení.

Bonus a malus, co to vlastně je?

Bonus a malus v průběhu vašeho řidičského života bude ovlivňovat cenu povinného ručení. Dříve jste dostávali jen odměny za vaše řidičské schopnosti v tom pozitivním slova smyslu. Většinou se jednalo o slevy na povinném ručení. Tato výhoda zůstává a některé pojišťovny jsou schopné slevit až 60 %. Naopak se ale rozhodli, kromě odměn, nešikovné a zbrklé řidiče potrestat. Takže nejen, že můžete přijít ke slevě na povinném ručení, pokud vám ale řízení moc nepůjde a často způsobíte nehody, na povinném ručení si připlatíte. Některé pojišťovny zavádí i ceny podle věku. Délka aktivního řízení měla také vliv na ceny povinného ručení, teď se k ní má přidat i věk řidiče. Pokud jste tedy osmnáctiletý řidič, který hned v prvním měsíci způsobí dopravní nehodu, raději se připravte na vyšší sazbu za povinné ručení.

Co jste možná (ne)věděli

Možná jste netušili, přestože to z vysvětlení obou termínů vyplývá, že bonus i malus se vztahuje nikoli k automobilu, ale k osobě, která automobil pojistila. To také znamená, že bonus i malus zůstává neustále platný po celou dobu, kdy tato osoba řídí a zřizuje si nové povinné ručení. Můžete ho tedy jednoduše převádět tím, že ukončíte jednu smlouvu a druhou uzavřete. Pro vás, jako podnikatele, může být výhodná i možnost převodu bonusu nejen mezi manželi (pokud zakládáte rodinnou firmu), ale hlavně mezi vozidly pro osobní účely a vozidly určenými k podnikání. Tato výhoda se vztahuje především k řidičům, kteří podnikají jako živnostníci.

Témata: nejlevnější povinné ručení, povinné ručení

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Linhart s.r.o.

Dětřichov 27
783 91 Uničov
Kontaktní osoba: Jan Linhart
linhart@seolinhart.cz
+420 604 539 064
Obrázek uživatele SEOLinhart.cz
Již 7 let se zabýváme optimalizací pro vyhledávače a budujeme kvalitní zpětné odkazyVlastníme velké portfolio webů (tisíce domén) určených pro prodej zpětných odkazůZvyšte zisk Vašeho webu, ale nevynakládejte přitom zbytečně penízeProdáváme odkazy největším SEO agenturám v České republice
SEO Linhart s.r.o.
Dětřichov 27
783 91 Uničov
Česká republika
linhart@seolinhart.cz