Rozvoj osobnosti - Tukutuku

Každý z nás je jedinečný, něčím originální a něčím zajímavý, zkrátka každý z nás je osobnost.
Zadavatel: GIT.cz | 24.6.2016 | Média, marketing
Tukutuku magazín
Autor fotografie:
TUKUTUKU

Praha (Pressweb) - Abychom ale uměli na druhé dobře zapůsobit, zaujmout je na první pohled, je třeba na rozvoji své osobnosti neustále pracovat a budovat si charisma. Charisma je zvlášní dar osobní přitažlivosti a osobního kouzla. Charisma je lidem částečně dáno geneticky, ale z druhé části se dá dobře vypracovat. Je důležité být usměvavý, přátelský, lidský, mít svůj vlastní názor a hlavně nebát se být chvilku středem pozornosti.

Osobní rozvoj je tedy nekonečný proces, ve kterém neustále poznáváme své já, je to zvyšování našeho lidského bohatství. Osobní rozvoj se odehrává hned v několika rovinách – vědomé i nevědomé. Životní situace, přátelé, okolí – to vše nás obohacuje přirozeně a mnohdy si to ani neuvědomujeme. Oproti tomu na osobním rozvoji můžeme pracovat zcela záměrně – motivujte se, sportujte, dodržujte zdravý životní styl, vzdělávejte se, choďte za kulturou, pravidelně hledejte nové informace, čtěte blogy, sledujte internetové magazíny a učte se od malých dětí. Proč od dětí? Protože malé děti své kouzlo mají. Schválně je někdy pozorujte a učte se od nich. Děti jsou bezprostřední, nadšené, vše dělají se zvědavostí a zájmem, umí si hrát a radost dávat najevo, to už dospěláci poněkud zapomněli. Snažte se v sobě opět najít svou vnitřní energii a rozdávejte ji do okolí. Když příjdete do místnosti, snažte se, aby s příchodem vaší osobnosti se prostor rozzářil, držte si pevný, přesto na oko uvolněný postoj, dělejte otevřená gesta (žádné zkřížené ruce nebo nohy, to jsou gesta bojácnosti a nepřístupnosti), usmívejte se, navazujte s lidmi oční kontakt, nikdy neuhýbejte pohledem, když se na vás někdo také podívá. Buďte komunikativní, ale nemluvte za každou cenu. Buďte pozorní a empatiční, abyste dokázali vypozorovat, kdy se hodí mluvit a kdy je naopak na místě mlčet. Naslouchat lidem je také umění a lidé to ocení, řada vašich kolegů, kamarádů, sousedů a známých se někdy potřebuje vypovídat a uvítají člověka, který jim opravdu naslouchá a umí reagovat. Když naopak k někomu mluvíte vy, mluvte jasně a zřetelně, artikulujte, nebojte se pracovat s pauzou a melodií hlasu.

Osobní rozvoj by se dal také definovat jako snaha stávat se lepším člověkem. Člověkem, kterého mají všichni rádi, který je pozitivní, otevřený, čestný, vtipný a vzdělaný. Pokud se rozhodnete na sobě opravdu pracovat, v dnešní moderní době vám k tomu napomůže řada knížek, webových stránek, blogů, videí, nahrávek, ale také seminářů a kurzů. Pracovat na své osobnosti se obzvláště mezi manažery stalo životním stylem.

Témata: osobní rozvoj, internetový magazín, internetový časopis, zábava na internetu, online časopis, online magazín, lifestyle, úspěch, životní styl

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498