Na třetím ročníku mezinárodního strojírenského veletrhu společnost 4ISP představí své stroje v samostatné hale

Zadavatel: BON Media, s.r.o. | 24.6.2016 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Výhradní distributor vláknových řezacích laserů HSG pro Českou a Slovenskou republiku firma 4ISP s.r.o. bude letos potřetí vystavovat na MSV. Přestože na trhu působí teprve od roku 2010, slaví obchodní úspěchy, díky kterým rozšiřuje svoji výstavní plochu do vlastní haly. V ní představí zájemcům nejenom nejluxusnější řadu HSG Laserů využívající zdrojů Raycus, Rofin, nLight a iPG, ale i mnoho dalšího. Od těch nejmenších po ty nejvýkonnější stroje s mimořádnou přesností a rychlostí řezu. Představí také svůj nadstandardní servis, spočívající v komplexní péči o konkrétního zákazníka, tedy od výběru vhodného technického řešení, přes zajištění financování, dopravu stroje a montáž přímo ve výrobě, připojení sítí a technických plynů, zaškolení obsluhy až po podpis předávacího protokolu. Díky svým showroomům dává 4ISP každému, kdo má zájem, možnost stroje před zakoupením vyzkoušet. Zákaznický servis poskytuje také po nákupu, zápůjčkami strojů, záručním i pozáručním servisem a širokou škálou skladových dílů. Díky těmto přednostem se firma zařazuje vysoko v hodnocení a oblibě u svých zákazníků. Na BVV letos představí také nadnárodní projekt EURAZIO, který vzešel přímo od českého vedení firmy. Praha by se v budoucnu měla stát centrálním showroomem s čínskými lasery pro celou Evropu. Toto výsadní postavení si česká strana vydobyla nejenom díky narůstajícím prodejům, ale i technickému zázemí a odborností svých lidí. V Číně má firma svoji vlastní kancelář a vyškolený tým techniků. Ti dohlížejí nad každým strojem, aby odešel v naprostém pořádku. Lidé ze společnosti  4ISP se podílejí rovněž na inovacích a vývoji u svých dodavatelů. Jsou tak schopni reagovat na aktuální potřeby a poptávku každé jednotlivé, i malé firmy, která se řezáním kovových i nekovových komponentů zabývá.

Často dostávám otázku, proč věřím právě sortimentu značek HSG laser a Relicut, které dodáváme na český a slovenský trh,“ uvádí Petr Tůma, jednatel  velkoobchodu CNC a CCTV, strojů na zakázku. „S čínským trhem obchoduji již 20 let a s kvalitou tady vyrobených strojů jsem nadmíru spokojen nejenom já, ale i naši zákazníci. Samozřejmě bylo třeba vybírat, ne všichni dosahují stejné úrovně. Za dobu naší vzájemné spolupráce jsme ale trh poznali do všech detailů a přivážíme skutečně to nejlepší.
I proto nemáme problém dávat na tyto stroje prodlouženou záruku či nabízet servisní smlouvy. V Číně máme vlastní kancelář i vlastní vyškolené lidi. Můžeme zasahovat rovněž do technologií a inovací, a tak pružně reagovat na přání a požadavky našich klientů. S čínskými partnery máme i vynikající obchodní vazby. Co se řekne, je dodrženo. A pak jsme udělali dobrou zkušenost s tím, že pokud by přece jenom náš zákazník nějaké předsudky měl, vezmeme ho do výroby s sebou. Těmito všemi kroky jsme, myslím, přispěli k důvěře u našich zákazníků, navýšili obrat firmy a dosáhli důvěry u našeho německého investora, který se rozhodl naše vize podpořit tím, že připravil investici do jedinečného projektu EURAZIO Center
,“ dodává Petr Tůma.

Naší největší předností je zákaznicky orientovaný servis. Vidíme, že pokud stroje řádně ukážeme, a to ve vícero variantách a dopřejeme firmám čas si produkci v showroomu či na zapůjčených strojích vyzkoušet, a nabídneme následný servis, vše funguje,“ uvádí Dagmar Smrčinová, management marketing, velkoobchodu CNC a CCTV, strojů na zakázku. „Na základě této zkušenosti vznikl i nápad na rozsáhlý projekt EURAZIO, který postupně realizujeme. Dokončen by měl být na podzim příštího roku. Jedná se o prodejní showroom, násobně větší než ten současný, s více než padesáti typy CNC průmyslových laserů, frézek a dalších strojů. Zákazníkům v něm nabídneme vyzkoušet si vlastní materiály na našich strojích, abychom s výběrem vhodného stroje co nejlépe uspokojili potřeby zákazníka,“ dodává Dagmar Smrčinová.

Zákazníky společnosti 4ISP jsou malé kovovýroby i velké průmyslové podniky. Firma[1] má ve svém portfoliu nejenom vláknové řezací lasery HSG a Co2 lasery Relicut, ale i CNC frézky RELICUT. Dále disponuje širokou nabídkou mechanických i elektronických komponentů k sestavení vlastních CNC nebo obráběcích strojů, s nabídkou širokého sortimentu spotřebního materiálu a doplňkům k laserům a frézkám. Tato záležitost se týká hlavně českého trhu, tedy sestavování vlastních zařízení. I tady je firma 4ISP nápomocna.

Lasery jsou nepostradatelné v kovovýrobě, jako je například výroba zábradlí, schodišť, karoserií aut či vložek do dveří. Co2 lasery lze využívat na řezání potahové látky, výšivek, pěnových výztuh, obalových materiálů či filtračních vložek. Značení je vhodné pro uvedení výrobních čísel, parametrů a povinných údajů na komponentech z výroby - nářadí, brzdové kotouče, matky, vrtáky, kovové i nekovové předměty. Jako příklad uveďme raznice, miniaturní stavítka pro výrobu zámkových vložek s velkými nároky na přesnost, polotovary svítidel vyráběných v Jihlavě či výroba gastrotechniky u Českých Budějovic.

Počty prodaných strojů:

2013  - 25 strojů
2014  - 209 strojů
2015  - 215, z toho 2 vláknové
            lasery HSG na řezání kovů
2016  - prozatím 80 strojů, z toho 6 vláknových laserů HSG na řezání kovů

Prodej na Slovensko činí cca 15% ročního obratu a stále se zvyšuje.
Prodej do Německa činí cca 10% ročního obratu firmy.

 


[1] Společnost 4ISP s.r.o. má dvě klíčová prodejní oddělení se čtyřmi aktivitami: Prodejem CNC strojů se řadí mezi specialisty na prodej laserů a CNC frézek. Je výhradním prodejcem stabilních a profesionálních strojů RELICUT. Má výhradní zastoupení pro ČR a SR v nabídce vláknových laserů HSG. Nabízí také stroje pro modeláře či školy případně malovýrobu. Všechny typy strojů naleznou zákazníci v předváděcím centru, kde si je mohou otestovat. Samostatné CNC oddělení strojů začalo vznikat v roce 2013, v roce 2015 bylo  již dominantou provozu firmy. Dále naleznou zákazníci ve skladech firmy širokou nabídku mechanických i elektronických CNC komponentů či obráběcích strojů. Dále nabízí spotřební materiál a doplňky k laserům a frézkám. Třetím pilířem firmy jsou CNC služby, jako značení kovových i nekovových produktů (popisování, gravírování grafiky), řezání tyčového materiálu, broušení nakulato, řezání deskového materiálu a zakázkový servis CNC strojů. Posledním pak CCTV – bezpečnostní kamerové systémy zastoupené převážně českou značkou RELICAM naleznete na cctv.inshop.cz. Společnost 4ISP s.r.o. provozuje již několik let internetové obchody s širokou nabídkou kamerových CCTV systémů na stránkách cctv.inshop.cz a s CNC komponenty a stroji na cnc.inshop.cz.

 

Textový soubor:
PřílohaVelikost
Microsoft Office document icon tiskova_zprava.doc1.41 MB
Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon 20160114_142418.jpg4.22 MB
Image icon g3015h.jpg958.25 KB
Image icon img_9921.jpg4.22 MB
Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

BON Media, s.r.o.

Sokolovská 55/81
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Martin Březina
PR konzultant
martin.brezina@bonmedia.cz
+420 606 606 989
Obrázek uživatele BON Media
Komunikačně kreativní agentura s velkými nápady.
BON Media, s.r.o.
Sokolovská 55/81
186 00 Praha 8
Česká republika
info@bonmedia.cz
Tel: +420 731 155 047