Praktické rady při prodeji a koupi vozu nebo jak se nenechat nachytat

Zadavatel: Magieprirody.cz | 3.5.2016 | Auto-moto, logistika

Praha (Pressweb) - Při prodeji vozidla máte 3 možnosti: Prodej protože koupě prostřednictvím inzerátu v tisku nebo na internetu, prodej do bazaru nebo komisní prodej.

Při tradičním prodeji přes inzerát je dobré do inzerátu zadat nejdůležitější informace jako značka, model, výbava, rok výroby, počet ujetých km a typ paliva, cena a samozřejmě kontakt. To jsou zpravidla nejdůležitější věci, které potenciálního zájemce zajímají. Pokud máte štěstí, prodáte auto "na přímo" za vyšší cenu.

Množí se však případy, kdy si zájemce přijde důkladně auto ohlédnout, ptá se na detaily, ale auto přece nekoupí. Auto nakonec beze stopy zmizí z parkoviště či garáže. Pokud již prodáváte auto přes inzerát, vybírejte si veřejných míst jako benzinové pumpy, kde si při předávání vozu můžete nechat zkontrolovat bankovky. Ten, kdo auto prodává za něj přebírá záruku na skryté vady po dobu minimálně jednoho roku. Pokud natrefíte na nepoctivého kupujícího, který auto neprohlásí, máte o problémy postaráno na delší období. Pokud někdo vaším autem způsobí dopravní nehodu nebo trestný čin, budete mít co vysvětlovat. Pokud auto prodáváte, častěji si zkontrolujete například údaje na občanském průkazu. Chcete přece peníze za vozidlo, které prodáváte. Napadlo vám někdy zkontrolovat údaje prodávajícího? Častým trikem podvodníků je prodej vozidla, které není jejich. Nákup auta, jehož majitel o prodeji nemá nejmenší tušení se může skončit mnohem horší než jen nepříjemným překvapením. Pokud jste se rozhodli prodat auto přes inzerát, tímto vás rozhodně nechci odradit. Spíše jen vyzvat ke zvýšené opatrnosti. Nejlepší způsob prodeje auta je autobazar. Využijte proto služby autobazaru, díky němu máte jistotu, že o vaše vozidlo nepřijdete a získáte na něho slušné peníze.

 

 


 

 

 

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele Magieprirody.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712