Moderní hrnce a pánve – které nesmí v kuchyni chybět?

Aby bylo jídlo lahodné, vyžaduje správný postup přípravy, použití kvalitních ingrediencí a stejnou měrou se na něm podepisuje i kvalita použitého nádobí. Nejčastěji se jídlo připravuje v hrncích a pánvích.
Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 27.5.2015 | Cestování, gastronomie

Praha (Pressweb) - Moderní doba přináší i lepší řešení v této oblasti. Jaké druhy hrnců a pánví je vhodné v kuchyni mít?

U hrnců je třeba se zaměřit na velikost i materiál

Příprava různých jídel vyžaduje použití rozmanitého nádobí. V každé kuchyni by neměly chybět hrnce různých velikostí. Z hlediska praktičnosti je určitě lepší si pořídit kompletní sady. Hrnce od různých výrobců se totiž zpravidla liší nejen velikostí, ale i tvarem madel, což by mohlo být při vaření problémem. Koupit je možné hrnce s teflonovým, keramickým či titanovým povrchem, hrnce smaltované aj. Stabilně jsou ale nejpopulárnější hrnce z nerezu, které jsou charakteristické vysokou odolností.

Tlakové pro zdravé vaření

Do kuchyně určitě patří tlakové hrnce. Mnoho lidí od nich upouštělo kvůli rozšířenému mýtu o jich nebezpečnosti. Je to ale na škodu, protože u moderních tlakových hrnců žádné nebezpečí nehrozí a je možné s nimi snadno připravit mnoho jídel, která splňují i náročné podmínky zdravé kuchyně. Při vaření v nich si jídlo zachovává přirozenou chuť i nutriční hodnoty.

Jedna pánev určitě nestačí

Příprava jídla na pánvi je snadná a rychlá. V kuchyni by ale neměla být pouze jedna pánev. Různé druhy pánví totiž nabízí ještě rozmanitější možnosti přípravy jídel. Pro masové či zeleninové směsi je ideálním pomocníkem hluboká pánev WOK. Potřeba je samozřejmě jedna „univerzální“ pánev, kterou budete využívat asi nejčastěji. V jejím případě je rozhodující povrchový materiál. Určitě se vyplatí do takové pánve investovat, ideální volbou může být litinová pánev. Je možná trochu těžší, ovšem litina je super odolný materiál, který vás nikdy nezklame. Vhodnou pomocnicí je jistě i grilovací pánev, na ní připravíte chutné steaky a jiné pochoutky během několika minut.

Pro další inspiraci navštivte vsenavareni.cz.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.