Samostatnou panoramatickou hlavu Leofoto G2 nebo kombinaci se stativovou hlavou LH-40GR?

Zadavatel: www.NGpro.eu | 26.4.2021 | Sport, volný čas, zábava

Dvoucestná hlava G2 a speciální kulová hlava LH-40GR jsou obě panoramatickými hlavami od výrobce značky Leofoto. A jaký je rozdíl mezi nimi kromě označení? Základní rozdíl je znatelný již na první pohled. Hlava LH-40GR je složena z vlastní kulové hlavy (známé LH-40) a z panoramatické hlavy G2 namísto klasických sáněk.  

Horní část LH-40GR je tedy vlastně G2. V obou případech lze odděleně nastavit natočení do dvou směrů/os, kde osy posunu jsou vertikální a tilt (neboli naklánění) až do úhlu plus/minus 10°. Hlavu G2 lze upevnit buď pomocí 3/8" závitu přímo na stativ (stejně jak se montuje na stativ jakákoliv jiná hlava), nebo do sáněk běžně používané kulové hlavy standardu Arca-swiss. G2 má totiž ve spodní části upevněnou destičku kompatibilní s Arca-Swiss.

Součástí obou variant je i destička NP-60. Díky velké stabilitě a spolehlivosti můžete obě sestavy využít i na ta nejnáročnější focení. Stačí už jen se rozhodnout, zda je pro Vás lepší samostatná panoramatická hlava (G2) nebo její kombinace s kulovou hlavou (LH-40GR).

Pokud Vás panoramatická hlava oslovila, kontaktujte svého prodejce Leofoto.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

www.NGpro.eu

Kontaktní osoba: NGpro.eu
Obrázek uživatele ngpro.eu
NGpro.eu
Česká republika