DRFG Davida Rusňáka nemovitosti do fondu pečlivě vybírá

Zadavatel: Seokonzult.cz | 2.7.2019 | Finance, ekonomika
DRFG David Rusňák

Fondy, které se soustředí právě na nemovitosti, mají bez diskuzí své výhody. Jednou z největších oproti přímé investici do domu nebo bytu je rychlost. Investor nemusí nést rizika s výběrem nemovitosti, správou a hledáním nájemníka a své prostředky zhodnocuje rovnou od prvního dne investice. Další výhodou je likvidita peněz. Výběr peněz z fondu bude trvat kratší dobu než prodej vlastní nemovitosti.

Například strategií nemovitostního fondu DRFG Davida Rusňáka je dlouhodobá stabilita a v případě poklesu trhu, co nejmenší dopad na zhodnocení. DRFG se zaměřujeme na typy nemovitostí, které jsou proti citelnému ekonomickému poklesu poměrně odolné – tedy na komerční nemovitosti především typu maloobchodních nebo nákupních center v regionech napříč celou Českou republikou. Ve svém portfoliu proto nemají prémiová místa v centrech velkých měst, ale naopak obchodní zóny v okresních či krajských městech, kde většinou nemají žádnou výraznou konkurenci.

DRFG nenabízí jen dluhopisy, ale také investice do fondů

Pro tato centra vybírají primárně silné obchodní řetězce, které jsou v Česku úspěšně zavedené, a které svou povahou cílí na nižší střední nebo střední vrstvy. Jde o segment, který nelze snadno nahradit. DRFG totiž kalkuluje s myšlenkou, že každý musí jíst, pít a nakupovat zboží pro běžnou spotřebu, a to i v době ekonomického zpomalení.

Nemovitostní fond, který investorům nabízí, navíc vyniká i tím, že při výběru nemovitostí zároveň dbá na uzavřené dlouhodobé nájemní smlouvy. Právě ty totiž dávají investorům výhled na dlouhodobý stabilní výnos. Průměrná délka smluv nájemců se pohybuje okolo pěti let, v případě potravinářských řetězců dokonce více než deseti let. To právě dává fondu výjimečnou stabilitu a odolnost proti ekonomickému zpomalení.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz