Jak vysoká bude letos hypoteční sazba?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 26.12.2018 | Finance, ekonomika
hypotéka

Lidé si půjčují dnes a denně. Jestliže potřebují půjčit pár desítek tisíc na pokrytí běžných poplatků, na které jim z důvodu bezhlavého utrácení nezůstali peníze, půjčí si od nebankovních institucí. Nebankovní půjčky mají své nevýhody (vysoká úroková sazba, poplatky apod.), ale i své výhody. Navíc jsou rychleji vyřízené, což ocení každý, kdo peníze potřebuje takřka ihned. Lidé si však dneska půjčují i na věci, na které si dokážou našetřit během pár měsíců. Tyto půjčky jsou zcela nepochopitelné, ale lidem asi nevadí, že jim přibyla další starost. Jedinou pochopitelnou a bohužel i nevyhnutelnou půjčkou je hypotéka.

Na hypotéku si bohužel nemůžete půjčit od nebankovních institucí, protože ty vám půjčí maximálně pár desítek tisíc korun. Je třeba si zažádat o hypoteční úvěr u banky, kdy budete delší dobu čekat na schválení žádosti. Pokud se vám hypotéka schválí, stanete se hypotečním dlužníkem – stanete se součástí patnácti procent lidí, kteří taky mají hypotéku a kteří ji taky musí splácet.

V dnešní době už není tak lehké získat hypotéku a bohužel to není už ani tak výhodné jako dříve. Hypoteční úvěry obklopují přísné podmínky a hypoteční úroky rostou rychlostí blesku.

Jak velká je aktuálně hypoteční sazba?

V současné době se hypoteční sazba pohybuje nad dvěma procenty. Je to celkem skok oproti začátku minulého roku, kdy se hypotéky pohybovali kolem jednoho a půl procenta, což bylo ještě výhodné. Dvě procenta jsou však výhodné oproti tomu, co bude na konci tohoto roku.

Jak vysoká bude sazba na konci roku?

Podle odborníků by měla letos hypoteční sazba růst rychlostí blesku, bohužel. Sazba by měla narůst až o celé procento. Na konci roku se tak nejspíš (je zde velká pravděpodobnost) bude hypoteční sazba pohybovat kolem tří procent. Je dost možné, že hranice tří procent bude i překročena, což způsobí, že zájem o hypotéky poklesne.  

Témata: finance, hypotéka, půjčka | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz