Každá desátá firma má problém s implementací GDPR

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 27.12.2017 | Obchod, e-commerce

Praha (Pressweb) - 27. 12. 2017: Desetina firem už je v souladu s nařízením GDPR, stejný podíl je i těch, které to v termínu „moc nestíhají“. Vyplývá to z internetového průzkumu Předvýběru.CZ mezi 3102 personalisty a šéfy malých a středních firem.

Celkem 34 % podle svých vyjádření bude v souladu s nařízením do konce letošního roku, další třetina to zvládne do března příštího roku a zbývajících 24 % do května, odkdy bude nová právní úprava účinná.

Celkově mají firmy spíš negativní názor na nové nařízení - jako omezující je označilo 48 % respondentů, za vysloveně zbytečné 29 %. Jen čtrnáct procent dotázaných vnímá nařízení jako užitečné, desetina na věc nedokázala vyjádřit názor.

Ve většině firem (43 %) agenda spadá přímo pod šéfa firmy, ve 29 % případů ji zastřešuje personální šéf.

Pro 86 % podniků znamená nové nařízení i finanční náklady. Nejčastěji je to v řádu tisíců až desítek tisíc korun (57 %), do stovky tisíc utratí 38 % firem, do půl milionu musí investovat dvacetina firem.

„Dotazování proběhlo mezi našimi klilenty, kteří patří spíš mezi malé a střední zaměstnavatele. Předpokládám, že ve světě velkých korporací půjde o výrazně vyšší náklady,“ shrnuje František Boudný, obchodní ředitel Předvýběru.CZ.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024