Stavební pouzdro dvoukřídlé – velkorysí průchod

Zadavatel: SeoExtra.cz | 26.11.2014 | Reality, bydlení

Ostrava (Pressweb) - Stavební pouzdro je konstrukce, která je zabudovaná ve zdi a slouží pro zavěšené posuvné dveře, aby mohly zajíždět do zdi a tak se ušetřilo hluché místo, které vzniká u běžných dveří.

Stavební dvoukřídlé pouzdro je určeno pro dvoukřídlé posuvné dveře. Tyto dveře se nejčastěji využívají pro rozdělení místností tam, kde je požadavek na větší šířku průchozí části. Stavební pouzdro se dá vložit jak do sádrokartonové příčky, tak i do příčky zděné. Pouzdro se stává součástí dveří a omítne se stejně jako zeď. Proto v interiéru působí jednotně a celistvě. Stavební pouzdro pro dvoukřídlé dveře je na instalaci velmi nenáročná a svým majitelům slouží po desetiletí. Dveře použité v pouzdrech, mohou být od jakéhokoli tuzemského řemeslníka či výrobce posuvných dveří. Pouzdra se liší podle toho, v jakém materiálu jsou zabudované, zda jsou v sádrokartonu nebo ve zděné příčce. Právě pouzdro pro zděné příčky má na sobě přidělanou omítkářskou síťku proto, aby se na pouzdro dala snadno nahodit omítka.

Pouzdra se dělí dle toho, do jakého materiálu jsou zasazena, protože pouzdra pro sádrokarton budou mít jiné požadavky než pouzdra do zděných příček. Posuvné dveře s touto vložkou jsou pouze do interiérů. Prodávají se v rozměrech, které odpovídají ČSN 600+600/1970mm (dále pak pro šíři dveřních křídel 700, 800, 900, 1000, 1100mm), avšak na trhu jsou dostupné i atypické rozměry. Na trhu jsou dostupné i stavební pouzdra pro jednokřídlové dveře. Také pro teleskopické dveře, to jsou taková pouzdra, kdy se do jedné stavební kapsy vejdou dvě posuvná teleskopická dveřní křídla. Díky posuvným dveřím se ušetří v průměru 1m2 prostoru.

Na trhu lze sehnat takové zárubně stavebních pouzder, které jsou v rovině s obrysem stěny, nebo taková pouzdra, u kterých není potřeba použít zárubně, pouze se vloží ozdobný hliníkový rámeček. Nebo je na trhu další typ pouzder, který nemá ani již zmiňovaný hliníkový rámeček.

Posuvné dveře můžeme využít takřka v jakémkoliv interiéru, jako jsou hotely, pensiony, kanceláře, obchody, restaurace, kavárny, bary či dokonce sruby. Nejčastěji se stavební pouzdra používají v domácnostech a to ložnicích, kuchyních nebo v koupelnách. Největší význam mají v malých místnostech například ideální volbou, kam použít posuvné dveře jsou šatny, nebo jiné úložné prostory.

Montáž samotného pouzdra je velmi snadnou záležitostí. Průměrně šikovný kutil zvládne nainstalovat pouzdro přibližně za 2 hodiny. Pro instalaci pouzdra je zapotřebí si přichystat montážní pěnu, šroubovák a vodováhu, takže ani na použitý materiál není montáž náročná. Před instalací posuvných dveří musíme nejdříve přidělat posuvný systém, dále pak dveře a na konec přiděláme sádrokarton a nahodíme omítku. Tím jsou posuvné dveře se stavebním pouzdrem hotové. Je důležité si uvědomit, že dveřní pouzdro není nosný prvek a proto je nutné otvor opatřit překladem. Pouzdro se montuje na hotovou podlahu, což může být dlažba parkety a jiné podlahová krytina. Dveře dodají interiéru na jednotnosti a elegantnosti.

Do stavebních pouzder jsou vhodné jak dřevěné, tak i celoskleněné dveře nebo dveře v kombinaci obou materiálů. Zásuvné dveře šetří prostor a takto získaný prostor můžete využít k jiným účelům. Na trhu je mnoho typů posuvných dveří a určitě si vybere každý ten správný typ, který podtrhne jedinečnost interiéru.

Kontaktujte nás: www.m-eclisse.cz

Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon 1.jpg112.15 KB
Image icon 2.jpg32.03 KB
Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele SeoExtra.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712