Není všechno zlato, co se třpytí

Mnoho lidí zvažuje, jak a kam nejlépe investovat finanční prostředky, které pracně v průběhu života nastřádali.
Zadavatel: GIT.cz | 27.10.2016 | Finance, ekonomika
ZLATO.cz - zlatá mince
Autor fotografie:

Praha (Pressweb) - Ono totiž vůbec není snadné rozhodnout se, jak spořit a jak investovat, abyste ze svých peněz měli jednou opravdu prospěch (ať už vy sami či vaši potomci) a nepřišli o ně při případné krizi (a nějaká krize vždycky přijde). Možností, jak investovat, existuje totiž celá řada.

Nejprve je potřeba si ujasnit, co od investice očekáváte. Zatímco pro hrstku skutečných investorů to bude maximální zhodnocení peněz (které bývá vždy spojeno s vyšším rizikem, které musí investor být ochoten nést), pro většinu obyčejných lidí to bude nejspíš především jistota. Jistota, že si jejich nastřádané úspory uchovají svou hodnotu a nestanou se z nich jednou bezcenné peníze.

Velké oblibě u Čechů se tak těší například investování do zlata, které si svou hodnotu drží již dlouhodobě. A i do budoucna lze očekávat podobný trend, protože zásoby zlata jsou omezené i pro jeho využití (například v průmyslu). Rozhodnete-li se pro investování do zlata, určitě tedy neuděláte chybu. Jen je třeba být velmi obezřetný a dobře zvolit způsob, jakým nákup investičního zlata uskutečníte. Je možné volit mnoho variant, od zlatých mincí a medailí, přes zlaté šperky, až po zlaté slitky a zlaté cihly. Vždy vezměte v úvahu všechna kritéria. Například zlaté slitky a zlaté mince nepodléhají (zatím) DPH, zlaté mince, šperky a medaile mohou mít i svou uměleckou hodnotu, u zlatých slitků zase zvažte dobře velikost (menší slitky přijdou pravděpodobně dráž). A všude můžete narazit na padělky. Při rozhodování o investicích mějte proto vždy na paměti, že není všechno zlato, co se třpytí. Právě nedávno se na českém trhu opět objevily falešné zlaté slitky z wolframu, které byly tak zdařilé, že kupující neměl prakticky šanci podvod odhalit. Dobrá zpráva je, že už i na to existuje nový přístroj. 

Témata: zlaté cihly, zlaté mince, zlato, investiční zlato, investice do zlata, investování do zlata, kde koupit investiční zlato, jak nejlépe investovat | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498