EuroBLECH 2016: Výrobce oceli čeká ekonomicky silný rok

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 27.10.2016 | Průmysl, energetika

Hannover (Pressweb) - 27. 10. 2016: Středočeská firma BILSTEIN CEE prezentuje v německém Hannoveru na veletrhu EuroBLECH 2016 první výsledky používání nových poklopových žíhacích pecí v praxi.

„V úterý proběhla první větší jednání se zákazníky ze západoevropských trhů o zakázkách příštího roku. Jednání byla úspěšná, přislíbené objemy jsou minimálně na úrovni roku 2016, respektive je navyšují. Souvisí to především se zlepšením kvality, kterou přináší naše nové žíhací pece,“ říká Peter Uhrík, předseda představenstva BILSTEIN CEE.

Podle Uhríka přesná čísla přinesou až cenová jednání v příštích týdnech. Předběžné obchodní dohody jsou ale důvodem k optimistickým očekáváním průběhu příštího roku. Během středy proběhnla jednání s klíčovými dodavateli-hutěmi o jejich cenových představách pro rok 2017.

Hannoverský mezinárodní veletrh technologie zpracování plechů patří v ocelářské branži mezi největší obchodní akce: vystavuje zde na 1550 firem ze 40 zemí světa. „Potěšilo nás, že nejsme jediným vystavovatelem z českých firem, už tradičně tady vystavují Železárny Velký Šenov,“ dodává Peter Uhrík.

Mateřská BILSTEIN GROUP má expozici zaměřenou na prezentaci nové válcovny plechů, kterou staví v Bowling Green v americkém státě Kentucky.

::

BILSTEIN CEE a.s. je tradiční český výrobce pásové oceli válcované za studena, jejíž výroba v Králově Dvoře začala v roce 1938. Firma produkuje zhruba 50 tisíc tun pásů ročně s cílem zvýšit výrobu na 80 tisíc tun. Zaměstnává 165 lidí a je součástí německé BILSTEIN GROUP. Skupina má zhruba třetinový podíl na celoevropském trhu, který představuje asi 2,2 milionů tun oceli.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024