Odkup palet je pro firmy výhodný

Odkup palet
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 25.9.2017 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Pro firmu, které se hromadí ve skladech palety, jež už dále nepoužije, je výhodné, když je nabídne k prodeji. Některé tyto výrobky, které slouží k distribuci zboží, jsou zcela neporušené a mohou se vrátit do distribuce. Další stačí opravit a mohou se znovu použít. Odkup palet zajišťují firmy, které se zabývají jejich výrobou a opravami. Firma, jež má nadbytečné palety, je může přímo dovézt do výkupu, nebo se domluvit, aby si vykupující pro ně sám přijel. Například společnost Europal Tůmovka vykupuje palety, které odpovídají mezinárodní normě pro standardní evropskou paletu, jsou čtyřcestné, a mají rozměry 1200 x 800 mm.

Palety musí odpovídat mezinárodní normě

Mezinárodní norma UIC-435-2, podle níž provádí odkup palet společnost Europal Tůmovka, stanovuje pro výrobce přesné parametry pro výběr dřeva, rozměry i použití spojovacího materiálu. Paleta má rozměry 1200 x 800 x 144 mm, dřevo musí být zdravé, bez známek napadení dřevokaznými houbami, beze stop ochranných chemických přípravků. Maximální vlhkost je 22 procent. Paleta se skládá z 11 přířezů a spojovacích svlaků a 9 špalíků. Špalíky palety mohou být z dřevotřískového materiálu. Při stohování palet musí každá paleta unést, pokud je ve spodní vrstvě 4 000 kilogramů hmotnosti. Zátěž však musí být rovnoměrně rozložena.

Palety se rozdělují dle opotřebení do tří tříd

Palety se při výkupu rozdělují do tří tříd podle opotřebení. Paleta typu A má dřevo světlé, čisté bez vlhkých plísní, špalky nejsou vyštípané, mají ostré hrany.  Paleta typu B je tmavší, tmavě hnědá nebo šedivá, bez vlhkých plísní, špalky nejsou vyštípané, může být opravovaná. Poslední typ C dle opotřebení je paleta světlá nebo tmavá, poškozená, mohou chybět některé části, mohou být prasklé nebo vyštípané. Existují i další europalety, například europaleta 2, která má sedm svrchních prken a krajní jsou zdvojená. Nelze ji nakládat nízkozdvižnými vozíky. Palety 3 mají stejné parametry, ale lze s nimi manipulovat nízkozdvižnými vozíky.  

Témata: palety, paleta, přepravní palety, odkup palet | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300