Stop vysoké konzumaci cukru. Čím sladidlo nahradit?

Stop vysoké konzumaci cukru. Čím sladidlo nahradit?
Zadavatel: Seokonzult.cz | 26.7.2022 | Zdraví
sladidlo

Se zvýšenou popularitou zdravého životního stylu vzrostl také zájem o přírodní sladidla. V lidech vzrostla touha vysadit tradiční bílý cukr, který stojí za vysokou mírou obezity, řadou zdravotních problémů i dalšími scénáři. Řadíte se také na tuto stranu barikády? Možná se ptáte, čím sladidlo vlastně nahradit. Možností je však kupodivu víc než dost.

Med jako přírodní sladidlo

Jednou z možností je med, ať už hovoříme o včelím medu nebo květové alternativě. I když je pravdou, že se svým složením od rafinovaného cukru příliš neliší, přesto je cukr v porovnání s medem jednoznačný prohrávající protivník.

Medu hrají do karet hlavně jeho vlastnosti, které jsou zdraví prospěšné. Obsahuje totiž řadu minerálních látek, a to například draslík, hořčík nebo fosfor. Zatímco med toho mnoho zrovna neobsahuje.

Stévie je až 300x sladší než cukr

Vedle medu můžeme za přírodní sladidlo označit také stévii, která je v porovnání s rafinovaným cukrem až 300x sladší. Člověku by se mohlo zdát, že bude také daleko kaloričtější, ale ve skutečnosti má daleko nižší energetickou hodnotu.

Jelikož má zároveň nízký glykemický index, je jedinečnou náhražkou cukrů u lidí trpících cukrovkou. K tomu obsahuje i řadu vitamínů a minerálů, což je pozitivní plus.

Xylitol čili březový cukr

Jak již bylo zmíněno, zdravý životní styl je dnes označován za trend. A společně s tímto trendem došlo ke zvýšení popularity i náhražek tradičního cukru, k nimž patří i xylitol, jenž byl donedávna ještě něčím zcela neznámým pro řadu z nás. Říká se mu jinak také březový cukr, protože se vyrábí z březové kůry. A najdete ho například ve žvýkačkách, protože slibuje takový chladivý konec na jazyku.

I xylitol je skvělou náhražkou tradičního rafinovaného cukru, jen si musíte dát pozor na to, aby ho nepozřelo zvíře. Pro ně je totiž vysoce toxický.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz