Pronájem serveru – výhoda kvalitního zázemí

Pronájem serveru
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 26.6.2017 | Telekomunikace, IT

Praha (Pressweb) - Živnostník, malá firma nebo velká firma? Každý uživatel, který chce pro svoji práci využívat internet, firemní síť, e-mail a databáze se musí rozhodnout, zda si pořídí vlastní server nebo zvolí pronájem serveru. Mít vlastní server znamená vyhradit si prostor s klimatizací a záložními zdroji energie a vyškolit personál. Protože to všechno jsou náklady a navíc starosti, firmy stále častěji volní pronájem serveru. Vždy se nakonec ukáže, že to vyjde levněji, navíc kvalita služeb a vybavení velkých datových center je nad možnostmi většiny uživatelů.

Pronájem serveru – dedikované nebo managed servery

Pronájem serveru neznamená vždy stejný rozsah služeb. Podle jejich rozsahu rozlišujeme zejména dedikované servery a managed servery. Dedikovaný server znamená, že zákazník má pronajatý server vyhrazen (dedicated) pouze pro sebe. Datové centrum mu poskytne servery ve vlastním objektu, který disponuje ideálními podmínkami pro bezpečný provoz včetně zálohových elektrických zdrojů. Datové centrum zajišťuje opravy hardware. Vlastní administraci na dálku si zajišťuje sám uživatel. Pronájem serveru v této formě je velmi pohodlný, ale uživatel musí mít tým kvalitních administrátorů.

Datové centrum pojme až 8 tisíc serverů

Managed (řízené) servery je takový pronájem serveru, při němž uživatel využívá služeb administrátorů datového centra v maximální míře. Starají se o instalace operačního programu a dalších aplikací, jejich aktualizace, zálohování a bezpečnost. Například firma VSHosting, která nabízí pronájem serveru, se stará o více než čtyři tisíce českých a zahraničních serverů a v balíčku managed serverů klade důraz na rychlost a operativnost. Požadavky na změny vyřizuje v průměru za půl hodiny. Její administrátoři jsou k dispozici 24 hodin denně. Servery jsou umístěny v největším datovém centru ve střední Evropě, který pojme až 8 tisíc serverů.

 

Témata: pronájem serverů, servery, datové centrum, vlastní server | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300