Největší překážkou pro IT specialisty je špatný management a tým

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 26.4.2021 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 26. 4. 2021: Vedení jako nejčastější překážku ve své práci označilo 36 % předních IT odborníků, které v rámci hloubkových rozhovorů vyzpovídala společnost Integra Czech Republic poskytující služby v oblasti informačních technologií.

Respondenti vytýkají managementu nedostatek vizí, nezájem o technologie a špatnou komunikaci. Podle šestiny respondentů je na vině také špatně fungující tým.

Druhou nejčastější slabinou spolupráce je podle průzkumu „zákazník, který neví co chce“, ovšem už jenom s 12% podílem. „Bývá to častá výtka specialistů pracujících v oboru. IT specialisté ale mají specifický způsob komunikace, i proto s klienty jednají obchodníci, kteří umí jejich požadavky přetlumočit,“ říká s úsměvem Michal Hodulík, area sales manager Integry.

Pro práci v IT není podstatné studium, ale vlastní píle

Jenom osm procent respondentů uvedlo, že pro kariéru v oboru je důležité vysokoškolské vzdělání. Naopak 72 % považuje za nejdůležitější praxi, přičemž šest z deseti zastává názor, že „dobrého programátora nikdo neodmítne“.

Podmínkou pro práci v IT je především pracovat na sobě (96 %) a velká motivace, přičemž znalosti nejsou tolik důležité, protože většina věcí se dá najít na internetu (48 %). Osmadvacet procent respondentů doporučuje být skromný, čtyři z deseti dokonce tvrdí, že v mladém věku není podstatná výše odměny za práci, ale zkušenosti, které může člověk získat.

Důležitým zdrojem informací kromě internetu (88 %) je mentoring seniorních kolegů (84 %).

Za nejlukrativnější segment práce považují IT specialisté stále finanční sektor (24 %), za nejlákavější technologie považují cloudová řešení (8 %).

Práce v cizině dneska není pro IT specialisty už nijak atraktivní, naopak dokonce skoro desetina tvrdí, že dneska jsou v Česku daleko zajímavější příležitosti i pracovní podmínky.

Malé zastoupení žen v oboru 76 % respondentů vysvětluje jejich nedostatečným zájmem o technologie. Vadou na kráse jejich přesvědčení je, že všichni účastníci průzkumu byli muži.

::

Integra Czech Republic poskytuje komplexní služby a řešení v oblasti informačních technologií. Interní tým má osvědčené zkušenosti s implementací široké škály řešení: od outsourcingu IT specialistů a penetračního testování až po vývoj software na míru. Více informací na www.integra.cz.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024